Özet: Bu makale, SQL Server’da bir NDF dosyasının nasıl güvenli bir şekilde açılacağını öğrenmek için bir çözüm hakkındadır. MDF dosyalarını hepimiz biliyoruz ama şimdi NDF dosyasına bir göz atmak istiyoruz. Basitçe söylemek gerekirse, bunu yapmanın birkaç yolu vardır. Ancak, istenen sonuçları elde etmek için yalnızca bir ideal çözüm mevcuttur. Aslında, kullanıcılara beklenen tüm sonuçları sağlamak için size en iyi çözümlerin gelişmiş özelliklerini göstermeyi amaçlıyoruz.

NDF dosyaları, SQL veritabanlarının ikincil veritabanı dosyalarıdır. Birincil veri dosyasının yedekleme bilgilerini içerir. Herhangi bir acil durumda, yedekleme için bu NDF veri dosyaları gerçekten önemlidir. Veri dosyalarını görüntülemek için birkaç çözümümüz var, ancak NDF dosyasını açan otomatik program hala en iyi çözüm.

İstenen sonuçları sağlamak için en iyi çözümü elde etmek için bu kılavuzu sonuna kadar izleyin. Herhangi bir önemli adımı kaçırmak veri kaybına, veri bozulmasına ve diğer sorunlara yol açabilir.

NDF dosyasını açma programı – mevcut tüm çözümleri bilin

Kullanıcıların istedikleri veri dosyalarını açmasına ve görüntülemesine yardımcı olabilecek mevcut tüm çözümleri öğrenmenin zamanı geldi. Yani, şu an itibariyle, kullanıcıların seçebilecekleri toplam dört yol var. Bunlardan üçü manuel, sonuncusu ise otomatik çözümdür. Şimdilik, dört çözüme de bakmak istiyoruz.

 • SSMS – SQL Sunucu Yönetim Stüdyosu
  SQL Server Management Studio, kullanıcılar için en yaygın çözümlerden biridir. SQL Server veritabanı yönetimi için bir araç olduğu için kullanıcılar bu aracı kullanabilir. Ancak burada kullanıcıların bilmediği bazı dezavantajlar var.
 • T-SQL komut satırı yöntemi
  Diğer bir yöntem ise SQL komutunu ve sorgusunu içeren tam manuel yöntemdir. Bu yöntem oldukça tekniktir ve sadece deneyimli kullanıcılar bu yöntemi güvenle uygulayabilir.
 • Microsoft Visual Studio Yardımcı Yazılımı
  Microsoft Visual Studio, web sitelerini, uygulamaları, programları vb. yönetmek ve geliştirmek için gelişmiş bir çözümdür. Tüm kullanıcılar bu çözümün ve tüm adımlarının farkında değildir.
 • Gelişmiş otomatik yöntem
  Son olarak, otomatik çözüm çok gelişmiştir ve mevcut tüm çözümlerden daha iyidir. Bu içerir SQL Veritabanı Görüntüleyici yazılımı NDF veri dosyalarını kolayca açabilen.

Otomatik çözüm kullanarak NDF dosyası SQL Server’da nasıl açılır?

Şimdi, otomatik çözümün oldukça gelişmiş ve diğer tüm çözümlerden daha iyi olduğunu yukarıda tartıştığımız gibi, bu yöntemin adım adım öğreticisini öğrenelim ve beklenen sonuçlarımızı döndürelim.

Adım 1. Başlat doğrudan nesne için parçacık Alet & O zamanlar Tıklamak üzerinde açık NDF dosyalarınızı eklemek için basın.

2. Adım. Seçin doğrudan nesne için parçacık Hızlı tarama Veya Gelişmiş tarama Varsa, yolsuzluk sorunlarını algılama seçeneği.

Adım 2

Aşama 3. Şimdi yazılımın taramayı tamamlaması birkaç dakika sürecektir. Bekle için iken.

Aşama 3

Adım 4. Tıklayın üzerinde İyi İşlemi sonlandırmak ve veri dosyalarını sorunsuz görüntülemek için düğmesine basın.

Adım 4 SQL Server'da NDF dosyası nasıl açılır

Not:- Windows 7, 8, 8.1 ve 10 işletim sistemlerini kullanıyorsanız çalıştırmalısınız. NDF dosyasını açma programı Yönetici seçeneği olarak

Gelişmiş özellikler:-

 1. SQL Server NDF, MDF ve LDF veri dosyalarını açabilir ve görüntüleyebilir.
 2. Veri dosyalarını tanımlamak için Hızlı ve Gelişmiş Tarama seçeneği sunar.
 3. Ağır veritabanı dosyalarını işlemek için herhangi bir yazılım sınırlaması yoktur.
 4. NDF dosyalarının meta verilerini kullanarak SQL sunucu adının ve sürümünün otomatik olarak algılanması.
 5. SQL Server’ı kurmaya gerek yok. Bu çözüm ayrıca 2000’den 2019’a kadar SQL Server veri dosyalarını da destekler.

NDF dosyasını açmak için manuel program neden uygun değil?

Otomatik çözümü önermemizin bir nedeni var çünkü manuel yöntem ideal değil. Şimdi, otomatik çözümü tercih etmemiz gereken manuel yöntemlerin dezavantajlarına bir göz atmak istiyoruz.

Zaman alıcı operasyon
Manuel çözüm çok kafa karıştırıcı. Tüm operasyonun süresini artıran birkaç karmaşık ve tekrarlayan adım içerir. Zamanın para olduğu yerde, kullanıcılar böyle zaman alıcı bir çözümü tercih edemezler.

Etkileşimli olmayan kullanıcı arayüzü
Manuel yöntemle ilgili diğer bir sorun, eski bir kullanıcı arayüzüne sahip olmasıdır. Bu çözümler yüksek teknik bilgi gerektirdiğinden, kullanıcılar bu manuel çözümleri kullanma deneyimine sahip olmalıdır.

Ağır veri dosyalarını sınırlayın
Manuel yöntemi kullanarak bir NDF dosyasını SQL Server’da nasıl açacağınızı öğrenmenin çeşitli sınırlamaları vardır. Bu sınırlamalardan biri, büyük veri dosyalarının işlenememesidir. Manuel yöntemle, kullanıcıların gecikmeleri önlemek için yalnızca küçük dosyalar üzerinde çalışabileceğini söylemek istiyoruz.

Manuel çözümler tehlikelidir
Manuel çözümü olan bir diğer önemli konu ise risk faktörlerinin dahil edilmesidir. Kullanıcılar, SQL NDF veri dosyalarını kaybedebilir veya bunlarla ilgili bozulma sorunları yaşayabilir. Bu nedenle bu yöntemler otomatik yöntemler kadar pratik değildir.

Tesis eksikliği ve ilerleme
Manuel çözüm modası geçmiş. Bu nedenle, otomatik çözümde bulunan gelişmiş özelliklerden yoksundur, kullanıcılar bu çözümlerin zayıf olduğunu hissedebilirler. Bunlar karmaşık sorunları çözmek için yeterince güçlü değil.

Hepsini bir araya getirmek

Sonuç olarak, kullanıcıların çözümlerden herhangi birini seçebilecekleri söylenebilir. Ancak bilmemiz gereken şey, manuel çözümlerin yeni kullanıcılar için çok karmaşık olduğudur. Önemli veri dosyalarınızı riske atmak istemiyorsanız manuel yöntemler önerilmez. Kullanıcılar otomatik çözümü seçebilir. SQL Server’da bir NDF dosyasının nasıl açılacağını öğrenmek için otomatik bir çözüm en ideal çözümdür.

Yukarıdaki çözüm, BT uzmanları ve hatta Microsoft uzmanları tarafından kullanılmaktadır. Bu yüzden pazar lideridir. Sadece NDF dosyası değil, aynı zamanda MDF veri dosyalarıyla başa çıkmanıza da yardımcı olabilir.

Ayrıca Okuyun: Silinmiş SQL Server Veritabanı Nasıl Kurtarılır? genel bir inceleme

Bagikan:

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan.