Tedarik zinciri ve mağaza süreçlerinin bilgisayarlı dönüşümü nedeniyle, başarılı stratejik kaynak bulma süreçlerine duyulan ihtiyaç gelişiyor. Finansal ve politik öngörülemezliğin yanı sıra mekanik aksaklıklar (diğer değişkenlerin yanı sıra) nedeniyle piyasa son derece kötü. Bu nedenle, satın almanın temelde bir öğeyi veya yönetimi satın almaktan daha fazlasını ifade etmesi gerektiği açıktır – işin fayda sağlamak istediğini varsayarak hiyerarşik hedefler ve hedefler etrafında önemli ölçüde daha fazla odaklanmalıdır.

Stratejik kaynak kullanımı, mağazadaki ağ yönetiminde verilerin toplanma şeklini resmileştirir. Bunu, ticari satın alımları, kullanılan sağlayıcıları ve satın aldıkları ürünlerin maliyetini ve hacmini analiz ederek yapar. İşletme daha sonra pazar değişikliklerini, sağlayıcı kapasitesini, maliyet tasarrufu potansiyelini ve diğer unsurları yansıtmak için prosedürlerini sürekli olarak değerlendirmeli ve revize etmelidir. Bir kuruluş, stratejik kaynak kullanımı kullanarak, iş merkezinde en ideal değeri elde etmek için satın alma kapasitesini donatabilir ve satın alma tekniğini iş hedeflerine göre ayarlayabilir.

Verimli bir stratejik kaynak bulma süreci ile kuruluşlar, tedarik süreçlerini yeniden düşünebilir ve daha az kusursuz ve maliyet odaklı olacak şekilde yeniden yapılandırabilir. Daha sonra üretkenliklerini artıracak, sergilemelerine yardımcı olacak ve organizasyona değer katacak, onlara üstünlük sağlayacak mantıklı ve uygulanabilir bir çerçeve oluşturabilirler. En yaygın olarak kullanılan stratejik kaynak bulma tekniklerinden biri, AT Kearney’nin Stratejik Tedarik için 7 Adım’dır.

Bu terimler genellikle birbirinin yerine kullanılsa da farklı anlamlara sahiptir. Tedarik, özellikle iş amaçlı ürün ve hizmet alma sürecinin tamamını ifade eden bir iş yönetimi yeteneğidir. Dolaylı harcama Bu etkileşim, emek ve belirli ürünler ihtiyacını ayırt etmekten onları dağıtmaya kadar çeşitli alıştırmaları içerir. Bu egzersizler arasında:

  • Satıcının belirlenmesi
  • Taksit koşullarını belirleyin
  • Sözleşme tartışması
  • İdari tutarlılık
  • Kaynak bulma ve analiz

Yine alışveriş, alışveriş etkileşiminin yalnızca bir parçasıdır. Satın alma, adından da anlaşılacağı gibi, emek ve ürünlerin satın alınmasını ve tedarik edilmesini içerir. Bu yetenek, taksit alma ve taksitlendirme ile sınırlıdır ve en iyi şekilde koşullu tedarik yeteneği olarak eşleştirilebilir.

Adından da anlaşılacağı gibi, kaynak bulma, emeğin ve ürünlerin elde edildiği kaynağı belirlemenin en yaygın yoludur. Bu, lojistiğin bir alt kümesidir. Tedarik, o iş ve ürünler için en akıllı sağlayıcıyı belirlemeye odaklanarak iş gücü ve ürünlerin güvenliğini yönetir. İşletme karı büyük ölçüde en iyi sağlayıcıları bulmaya bağlı olduğundan, bir işletmenin herhangi bir şey satmadan önce yapması gereken en önemli şey budur.

Stratejik kaynakların faydaları nelerdir?

Tedarik döngünüzde stratejik kaynak kullanımı, işletmenizin toplam sahip olma maliyetini (TCO) azaltmak anlamına gelir. Yetenekli bir kaynak bulma yöntemi, etkinliği artırabilir, iş sorunlarını çözebilir, reklamcılıkta hızınıza yardımcı olabilir, faydalı rekabeti teşvik edebilir, endüstri istikrarını sağlayabilir ve oluşturma maliyetlerinizi azaltabilir. Ek olarak, basit bir kaynak bulma yöntemi birkaç farklı avantaj sağlayabilir, örneğin:

Riski en aza indirin

Günümüzün dalgalı küresel ekonomisinde, ticari kumar yaygındır. Çok sayıda forum artık sınıflarını, ücretlerini ve sağlayıcılarını gözden geçirmek istiyor. Stratejik kaynak sağlama, sağlayıcıları kalite riskleri, parasal riskler, tedarik riskleri ve destek hizmetleri dahil olmak üzere çeşitli önemli kriterler ışığında değerlendirmeyi içerir. Bir sağlayıcıyla anlaşmadan önce bu riskleri değerlendirirseniz, işletmeniz bir sağlayıcıyla iş ihtiyaçlarınızı karşılayamayacak bir ilişkiye girmenin korkunç sonuçlarına katlanmak konusunda daha az istekli olur.

Sağlayıcı bağlantıları daha da geliştirildi

Doğru sağlayıcıyı seçmek, tedarik çabalarınızın başarısı için kritik öneme sahiptir. Farklı forumlar genellikle sağlayıcıları değiştirir, ancak bu, işimiz için çok sorunlu, pahalı ve sinir bozucu olabilir. Stratejik kaynak sağlama, sağlayıcılarınızla, merkezlerinin yeteneklerine ve hedeflerine odaklanmak ve iş ihtiyaçlarınızı karşılamalarını sağlamak için ortak ve genellikle faydalı ilişkiler kurmanıza yardımcı olur. İşletmeniz tedarikçilerinizle doğrudan ve işbirliğine dayalı bir ilişki kurmaya çalıştığında, tedarikçilerin kendilerine saygı duyulduğunu hissetmelerine yardımcı olur ve tedarikçi iletişimlerinizde güven oluşturur. Zorlayıcı stratejik kaynak bulma süreçleriyle, tedarikçilerinizle uzun vadeli ilişkiler kurmak zorundasınız.

Sürekli iyileştirme kapıları açar

Beri Stratejik kaynak Kullanımı Tekrarlayan bir harekettir, tek seferlik bir duruma ek olarak, sistemi sürekli olarak değerlendirmeniz gerekir. Bu, yöneticilerin sorunlu alanları belirlemesine ve bunları daha da geliştirmesine olanak tanır. Bu verilerle iş ortakları, eylem planında nasıl ilerleyecekleri, şaşırtıcı pazar açılışlarından nasıl yararlanacakları ve agresif kalabilecekleri konusunda bilinçli kararlar verebilirler.

Bagikan:

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan.