Taşınmadan Önce Temizlik: Eksiksiz Kılavuz

Diposting pada

Taşınmayı planlıyor musun? Eğer öyleyse, muhtemelen uzun bir “yapılacaklar” listeniz var. Tüm eşyalarınızı gözden geçirmek bunaltıcı görünebilir. Neden her şeyi bir kutuya koyup daha sonra halletmiyorsunuz? Yapabilirsin, ama her şeyi taşımak ve sonra yeni yerde her şeyden kurtulmak için para ödemen gerekecek. Taşınma zamanı gelmeden önce taşınma öncesi temizlik, hayatı daha kolay ve daha ucuz hale getirebilir.

“Tasfiye” terimi, eşyalarınızı gözden geçirme ve artık ihtiyaç duyulmayan şeylerden kurtulma sürecini ifade eder. Bazı insanlara çok sert gelebilecek “tasfiye” yerine varlıklarınızı “tasfiye etmeyi” veya “tasfiye etmeyi” düşünün. Arınma eylemi, geçmişin ağırlığının onları aşağı çekmesine izin vermeden, kişinin sahip olduklarını incelemesini sağlar.

Toplanmaya vakit ayırmadan önce, dağınıklığı gidermeyi düşünün. Temizlemenin aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok faydası vardır:

  • Nakliye ve taşıma maliyetlerinden tasarruf edin. Eşyaları atmak veya bağışlamak, genellikle büyük bir hareketli kamyonu çekmekten veya kiralamaktan daha ucuzdur.
  • Yeni evinizde alan yaratma Şimdi attığınız hiçbir şey daha sonra yer kaplamaz.
  • Varlıklarınızı kontrol edin Temizliğin bir parçası olarak sahip olduğunuz her bir şeyin değerini göz önünde bulunduracaksınız. Bu süreçte eksik öğeleri keşfedebilirsiniz. Diğer öğeler öncekinden daha fazla veya daha az değerli olabilir. Görünmeyen herhangi bir şeyi hareket ettirmek, sizi durumu değerlendirme fırsatından mahrum eder.
  • Dikkatinizi önemli nesnelere odaklayın Daha az öğeyi taşıdığınızda, onları takip etmek ve hasardan korumak daha kolaydır.
  • Arkadaşlar ve yerel topluluk fayda sağlayacaktır. Eski şeyleri gözden geçirmek, yeniden bağlantı kurmak için bir fırsat yaratabilir. Hediye olarak, duygusal eşyalar akrabalar ve arkadaşlar tarafından takdir edilebilir.

Başarılı bir taşıma öncesi temizlik için ipuçları

Evi temizleme görevi ilk başta bunaltıcı ve stresli görünebilir. Eşyalarınızı ayırma sürecinde yaşam alanınız darmadağın bir hal alabilir. Manevi değeri olan veya koleksiyonluk olan eşyaları bırakmak zor olabilir. Taşınmadan önceki temizlik işlemi, aşağıdaki önerilerle basit ve kolay hale getirilmiştir.

1. Olumlu bir tutum sergileyin ve stresten kaçının. Tutmayı seçtiğiniz öğelerden aldığınız keyfi düşünün.

2. Eşyalarınızı düzenlemek için bir depolama alanı oluşturun. Kurtulduğunuz tüm eşyaları buraya getirin, böylece yolumuza çıkmasınlar.

3. Artık ihtiyacınız olmayan mobilyaları ve büyük eşyaları kaldırın. Bu, temizliğin gerçekleşmesinin yolunu açar. Hâlâ iyi durumdalarsa, onları satmaya veya bağışlamaya çalışmalısınız. İlk başta kurtulmanız gereken en önemli şeyler, ev aletleri ve diğer sık ​​kullanılan eşyalardır.

4. Öğelerin bir envanterini tutun. Her öğeyi hazırlama alanına getirirken, doldurduğunuz deftere açıklamasını girmelisiniz. Saklamak istediğiniz kutuları numaralandırmalısınız. Bir öğenin daha sonra eksik olduğu anlaşılırsa, kaldırılıp kaldırılmadığını görmek için kayıt defterini kontrol edin.

5. Arınmayı küçük parçalara ayırın. Vaktiniz varsa sektörleri temizleyin. Örneğin, depodan başlayabilir, ardından yatak odalarına gidebilir ve bu şekilde devam edebilirsiniz.

6. Kurtulmak istediğiniz eşyaları tutmak istediğiniz eşyalardan ayırın. Örneğin, onları tesisin zıt taraflarında tutun. Bu, yanlışlıkla bir şeyi silme şansını azaltır.

7. Parçaları değiştirmenin maliyetini kontrol edin. Eski oyuncaklar gibi duygusal öğeler bile çevrimiçi olarak iyi bir fiyata bulunabilir. Daha sonra değiştirebileceğinizi biliyorsanız, eski bir varlığı kaybetmek daha kolay olabilir.

8. Diyelim ki herhangi bir ürün satın alıyorsunuz. Buna para harcamıyorsanız, muhtemelen yeni evinizde buna ihtiyacınız yoktur.

9. “Takas” terimi, bir varlığı gözden geçirme ve artık ihtiyaç duyulmayan şeylerden kurtulma sürecini ifade eder. Bazı insanlara çok sert gelebilecek “tasfiye” yerine varlıklarınızı “tasfiye etmeyi” veya “tasfiye etmeyi” düşünün. Arınma eylemi, geçmişin ağırlığının onları aşağı çekmesine izin vermeden, kişinin sahip olduklarını incelemesini sağlar.

10. Arta kalan eşyalardan kurtulmak için bir garaj veya hurda satışı düzenleyin. Bazı topluluklar, birkaç hanenin katıldığı garaj satışları düzenler. Bazı bölgelerde garaj satışı yapmak için izin alınması gerektiğini unutmayın.

11. Piller, elektronik cihazlar ve diğer potansiyel olarak tehlikeli öğeler güvenli bir şekilde atılmalıdır. Topluluğunuz belirli günlerde e-atık toplayabilir. Bunun yerine sorumlu bir geri dönüşüm veya atık yönetimi hizmeti alın.

12. Artık ihtiyacınız olmayan tüm hassas belgeleri imha edin. Güvenli bir belge imha şirketinin hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Parçalanacak öğe sayısı idare edilebilir düzeydeyse, bir parçalayıcı satın almayı veya kiralamayı düşünün.

13. Evinizde bulundurduğunuz bazı şeyleri yeni ev sahibine veya sahibine verin. Taşınma gününe kadar kullanabilirsiniz. Yeni kiracının veya mal sahibinin iyi durumda olan eşyalar için ödeme yapmaya istekli olması mümkündür. Ücretsiz eşyalar karşılığında bazı önemsiz şeylerden kurtulmaya istekli olmaları mümkündür.

Taşınmadan önce temizlemek için bir çöp kutusu almam gerekir mi?

Çok sayıda veya çok büyük parçalardan kurtulmayı planlıyorsanız, bir çöp bidonunu kiralamak ve taşımak, öğeleri yerel bir çöplüğe taşımaktan daha uygun olabilir. Bu, özellikle çok sayıda öğeden kurtulmayı planlıyorsanız geçerlidir. Aşağıdaki soruların cevapları karar vermenize yardımcı olacaktır.

  • Maliyet. Bir çöp konteyneri kiralamanın ve onu almanın maliyeti nedir? Bazı işletmelerin, özellikle daha az insanın taşındığı yılın zamanlarında indirimli fiyatlar sunması muhtemeldir.
  • Zaman. Bu hareketin ne kadar sürmesini bekliyorsunuz? Bir çöp konteynerini uzun süre kiralamak en iyi finansal karar olmayabilir.
  • Konum. Çöplerin saklandığı bir yer var mı? Çöp kutusu, garaj yolunuzu kullanmanızı veya bahçenizde çok fazla yer kaplamanızı engelliyor mu? Çöp kutusunun çöp kutusuna zarar vermediğinden emin olun.

Mümkünse, kurtulmak istediğiniz eşyaları satana veya başkasına verene kadar çöp konteyneri kiralamayı erteleyin. Eşyalarınızın bir kısmını başkasına vererek, bir garaj satışında satarak veya hediye olarak alarak elden çıkarırsanız, bir çöp kutusuna ihtiyacınız olmayabilir.

Temizlemeyi seçseniz de seçmeseniz de, önceden hazırlandığınızdan emin olun. Ödevinizi sunan herhangi bir şirkette yapın. Wareham MA’da Çöp Kutusu Kiralama Şirketi, Onlarla iş yapmak istiyorsanız. İlgili ücretleri veya ücretleri tam olarak anladığınızdan emin olun. Taşınma zamanı geldiğinde, bunu yapmak için zaman ayırdığınız için mutlu olacaksınız.

Her şeyden önce, hareketinizin tadını çıkarın!

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *