Adobe, InDesign cephaneliğinin güçlü mücevheridir. Kitaplar, posterler, dergiler, broşürler ve diğer basılı medya içerikleri Indd kullanılarak üretilir. Adobe Indd dosyalarında karmaşık yazı tipleri, sayfa içeriği ve diğer gelişmiş avantajlar mevcuttur. Bunlar, yayınlar için gerekli olan mizanpaj tasarımlarından sadece birkaçıdır. Diğer Adobe araçları gibi InDesign’ın bile sorunsuz çalışması için gerçekten yenilikçi bileşenlere ihtiyacı vardır. Gerekli donanım eksikse, program indd dosyalarını bozabilir ve kaybedebilir. Burada, Sabit Disk Kurtarma Sihirbazı ile Indd dosya onarım tekniklerine ilişkin iki test bulunmaktadır.

InDesign veya .Indd dosyaları nasıl onarılır?

 • Dosyaları çalışırken veya açarken öngörülemeyen olaylar nedeniyle InDesign belgeleri bozulabilir veya zarar görebilir.
 • Indd dosyası çökme veya elektrik kesintisi nedeniyle bozulur ancak InDesign’ın hasarlı veya bozuk verileri onarmanıza izin veren bir özelliği vardır.
 • Ayrıca, yazılım müdahalesi ve kötü amaçlı yazılım istilası gibi diğer sistem arızalarının neden olduğu tahribatı durduramaz.
 • Müdahale eden programlar, yetersiz disk alanı veya kötü amaçlı yazılım bulaşması gibi bu sistem sorunlarının her ikisi de hasarı önleyemez.

InDesign veya Indd dosyalarını kurtarmanın iki etkili yolu vardır.

 • İlk olarak, kaydedilmemiş veya eksik dosyaları onarmanın manuel yöntemini takip etmek için tüm adımlara bakın.
 • İkinci adımda, kayıp InDesign dosyalarını kurtarmak için sabit disk kurtarma aracını kullanın. Tüm adımları görün

Not: Dosyanın eksik olduğunu fark ettiğinizde, depolama cihazını kullanmayı bırakın ve herhangi bir yedeğiniz bile yok. Alternatif kullanımlar veya yeni dosyaların toplanması nedeniyle üzerine yazılabilecek donanım aygıtındaki boş alan, kurtarma olasılığını azaltır.

Yöntem 1: Adobe InDesign dosyasını kurtarmak için tanılama teknikleri

1. Kopya dosyanıza erişin

 • Bazen bir kopyayı açmaya çalışmak ve bozuk dosyayı açamamak kadar basittir. InDesign’ı başlattıktan sonra Dosya>Aç’ı seçin.
 • Üzerine tıklayarak tamamen bozuk Indesign dosyanızı bulun ve seçin. Etkin pencerenin altındaki listeden Kopyalamayı Aç’ı seçin.
 • Dosya, Indesign formatında başlıksız bir kopya olarak açılır. Dosya>Dosyayı buradan hasarsız bir kopya olarak kaydedin.

2. Tercihlerinizi onaylayın

Indd dosyası sorunu Tercihler bozulması sorununuzdan kaynaklanıyor olabilir. Ayarlarınızdaki lekeleri çıkarmak için iyi. Öncelikle Indesign’ı tekrar açıp ctrl + alt + shift tuşlarını basılı tutup evet’e tıklamanız gerekiyor. Bu genellikle indd dosyanıza sorunsuz bir şekilde erişmenizi sağlar.

3. Windows, InDesign kurtarma dosyalarını bulabilirsiniz

 • Mac’te Adobe InDesign otomatik kurtarma dosyalarının konumu:

“~/Library/Cache/Adobe Bu Tasarım/Sürüm[#.0]/InDesign Kurtarma”

 • InDesign Otomatik Kurtarma klasörü, Windows’ta aşağıdaki konumda bulunur:

Yol, “Kullanıcılar/kullanıcı adı/AppData/Local/Adobe/InDesign/Version/en US/Caches/InDesign Recovery” şeklindedir.

Otomatik kurtarma Indd dosyalarını bulabilirseniz, bunları InDesign’da başlatın ve tüm dosyaları başka bir yere kaydedin. Photoshop aboneleri, Photoshop programının çalışmayı durdurması nedeniyle kaydedilmemiş PSD dosyalarının veya hasarlı dosyaların nasıl onarılacağı konusunda endişelidir.

Ancak, kayıp bir yazılım çökmesinden kaynaklanıyorsa, INDD dosyalarını yalnızca yukarıdaki yöntemi kullanarak kurtarabiliriz. Bu yöntemi kullanarak, depolama bozulması nedeniyle silinen veya kaybolan Indd dosyalarını onaramazsınız. Yanlışlıkla silinen InDesign dosyalarını kurtarmak için yazılım gereklidir. Kullanıcılar, Adobe InDesign dosyalarını kurtarmanıza yardımcı olan harika bir araç hakkında çok şey okuyabilir. Aşağıdaki açıklama bilgileri kullanıcılar için sağlanmıştır.

Yöntem 2: Indd dosyasını onarmak için sabit disk kurtarma aracı

Yanlışlıkla silme, kötü amaçlı yazılım bulaşması, dosya aktarım hatası vb. sonrasında, Sabit Disk Kurtarma Aracı, Adobe dosyalarını hızla kurtaran basit ve etkili bir araçtır. Ayrıca Geri Dönüşüm Kutusu’ndan veya Geri Dönüşüm Kutusu’ndan silinebilecek dosyaları hızlı bir şekilde kurtarmamızı sağlar. Ayrıca, Windows için Adobe dosya kurtarmayı destekler.

son sözler

Sonunda, Indd dosyalarını kayıptan onarmak için olası sonuçları tartışıyoruz. Manuel yöntem, işlemi kolaylaştırmak ve InDesign dosyalarını kurtarmanıza olanak sağlamak için üç yönteme ayrılmıştır. Üçüncü taraf, kullanılacak en iyi çok yönlü yazılımdır. Sabit disk kurtarma yazılımı, manuel bir çözüm denedikten sonra kalan geniş ve kullanışlı bir seçenektir. Bu yüzden seçenekleri seçin ve Indd dosyalarını bozulmadan onarın.

Bagikan:

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan.