Tıbbi Faturalandırmada Dış Kaynak Kullanımı için Kesin Kılavuz

Diposting pada

İster bir sağlık tesisi, ister hastane veya özel muayenehane işletiyor olun, dahili personeliniz genel operasyonunuz için çok önemlidir. Bununla birlikte, zamanı kısıtlı çalışanların ağır iş yükleriyle başa çıkmanın ve sürekli değişen sağlık hizmetleri akımlarını takip etmenin zor olabileceği zamanlar olabilir. Buna ek olarak, tam ve kalifiye personel bulundurmanın zorluğu, görünürde sonu olmayan süregelen işgücü sıkıntısı nedeniyle daha da zorlaşıyor. Sonuç olarak, birçok kuruluş, tıbbi faturalarının tamamını veya bir kısmını ele almak için dış işletmelerle sözleşme yapar. Bu son derece uzmanlaşmış işletmeler, işletmenizin finansal istikrarını güçlendirmenin yanı sıra gelir döngülerini hızla iyileştirmek için bilgi ve kaynaklara sahip profesyonelleri istihdam eder.

Tıbbi fatura sorunları söz konusu olduğunda, dış kaynak kullanımının en iyi eylem planı olup olmadığına karar vermek zor olabilir. Karar vericilerin dış kaynaklı tıbbi faturalandırmanın kendileri için doğru seçim olup olmadığını, ne gibi faydalar bekleyebileceklerini, en iyi ortağı nasıl seçeceklerini ve daha fazlasını anlamalarına yardımcı olmak için bu kapsamlı kılavuzu oluşturduk.

Dış Kaynaklı Tıbbi Faturalandırma nedir?

Bir sağlık tesisi, hastane, özel muayenehane, klinik vb. taahhütlü bir üçüncü taraf iş ortağının temel faturalandırmanın tamamını veya bir kısmını yönetmesine izin verdiğinde, buna tıbbi faturalandırma dış kaynak kullanımı denir. Buna ücret incelemesi/kodlama, talep gönderimi, ödeme gönderimi, talep reddi çözümü ve yeniden işleme, süreç itirazları, alacak hesapları yönetimi ve hasta ödemeleri ve fatura çağrı merkezi dahildir. Sağlayıcı oturumu kapattıktan ve ziyaret notlarını elektronik tıbbi kayıtlara ekledikten sonra bir talebi işleme koymak için gereken tek şey budur. Özel bir dış kaynaklı gelir döngüsü ekibinin birincil amacı, iş akışınızı ve operasyonlarınızı düzenlerken ve tıbbi hizmetler için ödemeyi mümkün olduğunca hızlı ve verimli bir şekilde sağlarken geliri en üst düzeye çıkarmaktır.

Çalışanları son derece hassas kişisel sağlık bilgileriyle uğraştığı için, Dış kaynak tıbbi fatura hizmetleri HIPAA yönetmeliklerine uygun olmalıdır. İdeal ortak, deneyimlerini ve bilgilerini yazılım sistemlerinizin ve uzmanlık alan(lar)ınızın özel ihtiyaçlarıyla eşleştirebilir.

Tıbbi faturalandırma sürecini dışarıdan temin edin

Tıbbi faturalandırma görevlerini şirket içinde yönetmek inanılmaz derecede zaman alıcı ve pahalı olabilir, bu nedenle birçok şirket bu işi üçüncü taraf bir işletmeye yaptırır. Ek olarak, COVID-19’un devam eden personel sorunları ve maliyet düşürme girişimleri, tıbbi faturalandırmanızı dış kaynaktan almayı çok çekici bir seçenek haline getirdi.

En son veriler ve istatistikler ayrıca, dış kaynaklı tıbbi faturalandırma segmentinin yükselişte olduğunu gösteriyor.

ICD-10 kodlama sisteminin zorunlu olarak uygulanması, artan sağlık hizmetleri maliyetleri ve ödeme seviyelerini korumak için elektronik tıbbi kayıt yönetimi (EMR) sistemlerinin uygulanmasına yönelik federal gereklilik, artan maliyetlere katkıda bulunan faktörlerdir.

Tıbbi faturalandırma dış kaynak kullanımı için uygun musunuz?

Hastaneler, klinikler ve bazı tıbbi uygulamalar için tıbbi faturalarını dışarıdan temin etmek son derece mantıklıdır. Personel eksikliği, nakit sıkıntısı veya yukarıdakilerin tümü olduğu için tüm gelir döngüsü yükünü yönetecek dahili kaynaklara veya deneyime sahip değiller. Ancak, diğerleri finansal işlemlerini üçüncü bir tarafa emanet etmekten korkuyor.

Hâlâ emin değilseniz, size ve ekibinize bunun en iyi eylem planı olup olmadığına karar vermenize yardımcı olması için şu sorulara göz atın:

Faturalandırma iş yükü ekibim üzerinde baskı oluşturuyor mu?

Cevabınız evet ise, yalnız değilsiniz. İster büyük bir sağlık kuruluşunda ister küçük bir tıbbi ofiste çalışıyor olsunlar, çalışanlar genellikle ek idari görevlerle ve en önemlisi hasta bakımıyla yüklenirler. Sağlık sektörünün dinamik ortamı nedeniyle, ofis tabanlı herhangi bir çalışanın tıbbi faturalandırma ve birinci sınıf hasta bakımı ve hizmetleri sağlama konusunda en iyi uygulamalardan haberdar olması zordur.

Diğer taraftan, Tıbbi fatura şirketi Bu alana tamamen bağlılar. Bu seçim, kendisini bir tıbbi ofisin tipik dahili faaliyetlerinden açıkça ayırır. Üçüncü taraf tıbbi fatura sahipleri, yalnızca tıbbi faturalandırmaya odaklanmalıdır.

Güvenilir bir tıbbi fatura kalkıyor mu?

Özel bir tıbbi fatura yöneticisi şu anda şirketinizden ayrılıyorsa, tıbbi faturanızın tamamını veya bir kısmını dış kaynak kullanın. Beceriksiz veya verimsiz bir tıbbi faturayı işe almak, ofisinize ret ve geç ödemelerde bir ton paraya mal olma riskini taşır. Özellikle uzmanlık alanınızla ve yazılım sisteminizle/sistemlerinizle nasıl çalışacağınızla ilgili olduğu için, gelir döngüsü yönetimi konusunda bilgili, yetenekli bir fatura uzmanı bulmanız gerekir. Bununla birlikte, en iyi adayları bulmak, mülakat yapmak ve eğitmek, sahip olamayacağınız kadar çok zaman ve kaynak gerektirir ve devam eden işgücü sıkıntısı, nitelikli başvuru havuzunu önemli ölçüde azaltmıştır.

Tıbbi faturalandırma dış kaynak kullanımı ile önceki faturanızdan kurtulmanın yarattığı stres anında azalır. Dış kaynak sağlayıcı, iş yükünü üstlenmenin yanı sıra, mevcut politika ve uygulamaları geliştirerek gelirini artırabilir.

Satış hedeflerimize ulaşıyor muyuz?

Tesisinizin büyüklüğü, konumu ve özelliği göz önüne alındığında, beklenen gelir hedeflerinizi karşılıyor musunuz? Bölgenizdeki diğer tıbbi uygulamalara kıyasla genel olarak ne kadar karlısınız? Gelir performans açığınız var mı? Bir tıbbi fatura şirketini işe almak genellikle para toplama sürecini hızlandırır ve ayrıca net geliri artırır.

Jenerik fatura uzmanları mı yoksa tıbbi fatura uzmanları mı işe almalıyız?

Bir tıbbi fatura uzmanı ve düzenli bir fatura uzmanı, birkaç önemli yönden önemli ölçüde farklılık gösterir. Aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi, kararlı bir uzman, iş yükü kapasitesi ve çıktı açısından çok daha iyi performans gösterir. Kamu faturalandırmasını kullanıyorsanız, sürekli olarak üstün sonuçlar üreten profesyonelleri kullanmak için stratejinizi yeniden düşünmek isteyebilirsiniz.

Örneğin, haftanın bir günü genel bir faturacı müşteri temsilcisi üzerinde çalışırken diğer günlerde başka şeyler yapıyor olabilir. Özel A/R çalışması yılda veya bir günde yaklaşık 400 saat sürer. Bir Tıbbi Fatura A/R Uzmanı, özel bir ortamda her gün tüm gün alacak hesapları üzerinde çalışır. Bu, yılda 2.000 saate kadar ekler ve bu, bir yılda tipik bir faturadan 5 kat daha fazla deneyime eşittir.

Kamu faturaları genellikle parayı kapıdan içeri sokmak için yeterlidir, ancak en iyi finansal sonuçları vermede yetersiz kalır. Genel olarak, genel faturalandırma temel en iyi uygulamaları yönetmez ve bu da uzun müşteri gecikmeleri, yetersiz kodlama, daha düşük geri ödemeler ve nakit akışında azalma ile sonuçlanır.

Yazılım platformlarını değiştirmeyi planlıyor musunuz?

Dönüşüm yaptığınız yazılım sistemleri hakkında bilgili bir tıbbi faturalama şirketiyle tıp departmanınızı ortak etmek için ideal bir an, sistemleri değiştirdiğiniz zamandır. Bunu yaparak, sorunsuz bir dağıtım sağlayabilir ve yeni bir yazılım uygulamasında ustalaşmakta zorlanan dahili personel kullanımından kaynaklanan gelir döngüsü gecikmelerinden kaçınabilirsiniz.

Tıbbi faturalandırma dışındaki görevler tıbbi fatura ekibiniz tarafından mı yürütülüyor?

Faturalandırma personeli, en iyi sonuçları elde etmek için tıbbi faturalandırmayı tek başına yapmaya tamamen kararlı olmalıdır. Kurumunuz, ön büro personeli, tıbbi yardım sağlama, telefonlara cevap verme vb. gibi diğer önemli görevleri yerine getirmek için tıbbi fatura personeli tutuyorsa, bu, tıbbi faturalandırmayı dış kaynaktan temin etmeyi ciddi olarak düşünmeniz gereken bir kırmızı bayraktır.

Tıbbi faturalara uzun vadeli mi yoksa kısa vadeli bir çözüme mi ihtiyacımız var?

Bunu sizin özel durumunuz ve hedefleriniz belirleyecektir. Dış kaynaklı faturalandırmayı idare eden çoğu kuruluş, siz personel eksikliklerini kapatmaya çalışırken veya tamamlanması gereken belirli bir projeye veya çalışma kapsamına odaklanmaya çalışırken kısa süreler için aydan aya sözleşmeleri halledebilir.Ekstra güce sahiptir.

Öte yandan, birçok tıbbi tesis ve klinik, tüm gelir döngüsünü dış kaynak kullanan ve işletmeyi tüm tıbbi faturalandırma sonuçlarından tek başına sorumlu tutan tıbbi fatura şirketleriyle sabit vadeli sözleşmeler yapmaktadır. Artan üretkenlik, doğru faturalandırma ve gelir optimizasyonu, önemli maliyet tasarrufları (yönetim maaşları ve faydaları, yönetim, eğitim, ekipman, BT/yazılım, ofis alanı vb.) ile birlikte gelir.

Tıbbi faturalandırma hakkında daha fazla blog okuyun

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *