Tıbbi kayıt yazılımıyla hayatı kolaylaştırın

Diposting pada

Tıbbi bir işletme yürütmek istiyorsanız, bazı önemli yatırımlar yapmanız gerekir. Bunu yaptığınızda, hastalarınıza mümkün olan en iyi çözümleri ve hizmetleri sağlamak için işletmenizin doğru şekilde kurulduğundan emin olabilirsiniz. Bununla birlikte, birçok tıbbi uygulamanın, düzenlemenin önemli bir yönüne odaklanmamaktan suçlu olduğu doğrudur. Tabii ki, müşteri ilişkileri yönetimi yazılımını kastediyoruz. İşte tıbbi kayıt yazılımı hakkında bilmeniz gerekenler ve onu çalıştırıp çalıştırdığınızda neden tıbbi uygulamanızın önemli bir parçası haline geleceği.

Tıbbi kayıt yazılımı nedir?

Tıbbi bir uygulama yürütürken, müşteri deneyimine ve genel memnuniyet düzeyine dikkat etmek çok önemlidir. En güncel ekipmanlara sahip olduklarından emin olmaktan veya kendilerini rahat ve rahat hissettiren güzel bir bekleme odasına sahip olmaktan daha fazlasıdır. Bunun yerine, veri analizi, tıbbi hatalar ve büro hataları ile uğraştığınızdan emin olmanız gerekir.

Tüm bu sorunlar onlarla kolayca çözülebilir Tıbbi kayıt yazılımı. Bu, şirketinizin maliyetlerini düşürürken hasta bağlılığınızı artırmanıza yardımcı olacaktır. Bunun boş bir rüya olduğunu düşünebilirsiniz, ancak kontrol etmeniz gereken gerçek bir olasılık.

Tıbbi kayıt yazılımıyla, hasta bilgilerinizi tek bir güvenli sistemde saklarken etkin bir şekilde yönetebilirsiniz. Bu aynı zamanda şirketinizin verimliliğini de artıracaktır.

Tıbbi kayıt yazılımının tipik olarak birkaç temel bileşen içerdiğini belirtmekte fayda var. İşte bazı örnekler:

reaksiyon

görev denetimi

Raporlama hizmetleri

Ancak, özellikle tıbbi kayıt yazılımı söz konusu olduğunda, bu buzdağının sadece görünen kısmı. Her yazılım bileşeni, işinizi daha verimli ve etkili bir şekilde yönetmenize yardımcı olabilecek benzersiz bir çözüm sunar. Tabii ki, hastalara daha iyi hizmet vermenize yardımcı olacaktır.

Hastalarla olan etkileşimlerinizi takip edebilecek veya iletişim bileşeni ile randevu planlayabilecek ve onlarla etkin bir şekilde iletişim kurduğunuzdan emin olacaksınız. Ayrıca hatırlatıcılar ayarlayabilir ve gerekirse randevu alabilirsiniz.

Görev yönetimi ile çalışanların görev ekleyebildiğinden veya güncelleyebildiğinden ve ilerlemenin sürekli olarak takip edildiğinden ve izlendiğinden emin olabilirsiniz. Bu şekilde, teslim tarihini kaçırmak veya belirli bir süreci tamamlamakta zorluk çekmek gibi şeyler için endişelenmenize gerek kalmayacak.

Raporlar önemlidir. Örneğin, yürütmekte olduğunuz belirli bir kampanyanın YG’si hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca randevulara kaç hastanın gelmediğini ve muhtemel nedeninin ne olduğunu da belirleyebilirsiniz.

Elbette tıbbi kayıt yazılımı, sağlık sektörüne özgü özelliklere sahip olacak ve belirli kullanımları olacaktır. Örneğin bir hasta yönetim modülü olacak. Bu, hasta kayıtlarının gerektiğinde kolayca ve hızlı bir şekilde güncellenmesini sağlamaya yardımcı olur. Ayrıca, hastaların durumlarına göre hedef alınmasını sağlayarak iletişimi geliştirir.

Lütfen bunun standart bileşenlerin temel bir listesi olduğunu unutmayın. Genellikle tıbbi kayıt yazılımına dahil edilir ve tamamen ölçeklenebilir. Toplum hasta merkezimiz, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birkaç temel özelliğe sahiptir:

Fotoğraf ve belge depolama alanına sahiptirler.

Paket takibi var

Referans takibi var

Sürekli üyelikler

Ve çok daha fazlası!

Tıbbi uygulamada tıbbi kayıt yazılımına neden ihtiyaç duyulur?

Başlangıç ​​olarak, bu konunun tıp uzmanlarının belirli bir alt kümesiyle sınırlı olmadığını anlamak önemlidir. Tıp alanında çalışan ve hasta bakımına dahil olan veya bunlarla ilgili olan herkese yardımcı olabilir. Bu, bakım merkezleri, ayakta tedavi merkezleri, tıbbi kaplıcalar ve diğerleri dahil olmak üzere çok sayıda insandır.

Bu tür bir sistemi tıbbi bir ofiste veya işletmede kullanmanın birkaç avantajı vardır. Sonuçları görmek biraz zaman alsa da, etki eninde sonunda hissedilecektir.

Müşteri deneyimini iyileştirin

Hatırlanması gereken ilk faydalardan biri sizinle değil, hastalarınızla ilgilidir. Hastaların sürekli olarak tipik bir işten daha fazlasını sağlayabilecek bir çözüm veya hizmet aradığını anlamalısınız. Daha kişisel bir bakım düzeyini tercih ederler. İyi haber şu ki, tıbbi kayıt yazılımı buna nihai çözümü sunuyor. Bu çözüm ile belirli bir hastayı aramayı asla unutmayacaksınız. Ayrıca, istek ve ihtiyaçlarını en baştan ele alabilirsiniz.

Adlarını yanlış telaffuz etme veya özel tıbbi endişelerini ele almama konusunda endişelenmenize gerek yok. Aslında tıbbi kayıt yazılımları ile tüm bu sorunları ortadan kaldırabilir ve işinizi hemen iyileştirebilirsiniz.

Burada kişiselleştirilmiş deneyime odaklanmak istiyorsunuz. Doğru tıbbi kayıt yazılımıyla, hasta bilgileri de dahil olmak üzere çok sayıda faydalı bilgiye erişebileceksiniz. Onlarla yaptığınız her etkileşimin onları hedeflemek için özenle hazırlanmış olmasını sağlayabileceksiniz. Sadece hizmetinizin alımını iyileştirmez. Ayrıca, her hasta için daha yüksek standartlarda bakım sağlayabilmenizi sağlar.

Bekleme süresini azaltın

Bekleme süreleri tıp meslekleri için önemli bir sorun olabilir. Muhtemelen bekleme süresi sorununun iş modelinizde ve hatta çalışanlarınızda bir kusur olduğunu düşünüyorsunuz. Ancak, bu her zaman böyle değildir ve yakın tarihli bir rapor, uzun bekleme sürelerinin hastaların geç gelmesiyle ilgili sorunlardan kaynaklanabileceğini ortaya koymuştur. Aslında, doktorların yüzde 60’ı uzun bekleme sürelerinin ana nedeni olduğunu söyledi.

Hastalara randevuların otomatik olarak hatırlatılmasını sağlamak için tıbbi kayıt yazılımını kullanabilirsiniz. Bu, zamanında varmalarını ve personelinizi geciktirmemelerini sağlamaya yardımcı olacaktır. Bunun aynı zamanda iletişimi güçlendirmeye yardımcı olacağını ve hastalarınızla daha yakın bir ilişki kurmanızı sağlayacağını unutmayın.

İdari hatalardan kaçının

Reçeteleme hataları bir hastanın en kötü kabusudur. Bu, onları hizmetlerinizi tekrar kullanmaktan kolayca vazgeçirebilir ve önemli ölçüde hasta kaybına neden olabilir. Aslında, bir ankete katılan hastaların yüzde 74’ü, aynı muayenehanede birden fazla personele aynı bilgileri sağlamak zorunda olduklarını belirtti. Bu olmamalı ve tekrar test etmek zorunda kalmamalılar ki bu başka bir konudur. Bu sonuçta hasta memnuniyeti ile ilgili sorunlara yol açar. Bu, özellikle tıbbi uygulamaların artık hastaların sağlığını korumak için gerekli adımları atmadığı için cezalandırıldığını düşündüğünüzde ciddi bir endişe kaynağıdır.

Bunun gibi hatalar, tıbbi kayıt yazılımı kullanılarak modelinizde etkili bir şekilde azaltılabilir. Bu, işlerin ters gidebileceği basit süreçlerde artan otomasyon sayesinde mümkündür. Hasta etkileşimi düzeyi değişmeden kalırken, özellikle personel arasındaki insan etkileşimleri büyük ölçüde azalır. Sistem daha sonra bir ekip üyesinin hastaya uygun düzeyde bakım sağlaması için ihtiyaç duyduğu tüm bilgileri sağlar.

Hasta bakım verimliliğini koruyun

Böyle bir çözümün bir diğer önemli avantajı, hasta bakımının tamamen basit olmasını sağlamanıza izin vermesidir. Bu, hastaların bir uzmandan diğerine geçerken daha az gecikme yaşayacağı anlamına gelir. Tedavi kalitesini artırır ve hastaların yanlış veya sık bilgi alma olasılığını ortadan kaldırır. Ayrıca, hastaların tıbbi personelinizin iki üyesinden çelişkili bilgiler almamalarını sağlar.

Ayrıca hastaların sistemde kaybolması konusunda artık endişelenmeyeceksiniz. Bunun yerine, hastaları bakım ve tedavi alırken takip edebileceksiniz. Bir hastayı kaybederseniz, önemli miktarda potansiyel kâr da kaybedersiniz.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *