Uçucu yağ depolama ipuçları

Diposting pada

Damlalık düşürücüler, uçucu yağ şişeleri için kullanışlı bir aksesuardır. Bu küçük, şeffaf ekler şişenin ağzına yerleştirilir ve dahili bir damlalık görevi görür. Uçucu yağları hızla bozan oksijen salınımını önlerler. Bir şişeyi yanlışlıkla çok uzun süre açık bırakırsanız, oksijen uçucu yağları yok edebilir. Damlalık düşürücüler, uçucu yağ şişenizden salınan sıvı miktarını kontrol etmenizi sağlar.

Damla damla azaltıcılar içeren uçucu yağlar, uçucu yağları depolamak için de kullanılabilir. Bu cihazlar, dökülme riski olmadan bir damla yağ dökmenizi sağlar. Ayrıca diğerlerinden daha ince olan yağları dökmenize izin verirler. Damla düşürücüler çeşitli stillerde gelir.

Uçucu yağın kalitesini ve gücünü korumak için uçucu yağ depolama önemlidir. Uçucu yağlar pahalıdır ve çıkarılması çok fazla çalışma gerektirir. Uygun bakım onları korur ve kullanım ömürlerini uzatır. Ek olarak, uçucu yağlar oldukça yanıcıdır ve çocukların ve eğitimsiz kullanıcıların erişiminden uzak tutulmalıdır. Kabı güneş ışığından, ısıdan veya oksijenden uzak tutmalısınız.

Uçucu yağları depolamak için damla damla azaltıcılar, uçucu yağları depolamanın iyi bir yoludur. En yaygın tip, istenildiği kadar yağ dökülmesine izin veren bir orifis küçültücüdür. Bunlar, uçucu yağların kaçmasını veya kazara dökülmesini önlemek için tasarlanmıştır.

Uçucu yağlar, uygun şekilde depolandığında iki ila on beş yıl arasında raf ömrüne sahiptir. Uygun depolama, oksitlenmelerini ve iyileştirici özelliklerini kaybetmelerini önler. Depolama sırasında uçucu yağlar uygun sıcaklıkta serin bir odada tutulmalıdır. Isı, yağın daha hızlı bozulmasına neden olabileceğinden, radyatörler gibi ısı kaynaklarından uzak tutun. Ayrıca, yağın ve bileşenlerinin rengini etkileyebileceğinden doğrudan güneş ışığından kaçının.

Cam damlalık

Cam uçucu yağ damlalıkları, uçucu yağlarınızı saklamak için mükemmel bir seçimdir. Farklı renk ve boyutlarda gelirler. Cam plastikten daha güvenli bir malzemedir ve damlalık sıkıca kapanır ve yağ sızıntısını önler. Yafo Glass gibi firmalar üretimlerinde çevre dostu malzemeler kullanmakta ve sıkı kalite kontrol ekipmanları kullanmaktadır. Ayrıca yüksek derecede uyumluluk ve sızdırmazlık sunarak uçucu yağlar için ideal bir seçimdir.

Yağın tazeliğini korumak ve kalite kaybını önlemek için bardak kullanılması. Uygun sıcaklık ve nem, uçucu yağların raf ömrünü etkileyebilir. Çocukların ve eğitimsiz kullanıcıların erişemeyeceği bir yerde tutmak da önemlidir. Uçucu yağlar yanıcı olduğu için güvenli bir yerde saklanmalıdır.

Uçucu yağlar güneş ışığından korunmak için koyu renkli cam şişelerde saklanmalıdır. Bu oksidasyonu önler ve onları güneşin ultraviyole ışınlarından korur. Koyu cam, depolama için şeffaf plastikten daha iyi bir seçimdir. Ek olarak, özellikle uçucu yağları saklarken önemli olan aşırı sıcaklıklarda yağların bozulmasını önlemeye yardımcı olur.

Cam şişeler, uçucu yağları saklamak için popüler bir seçimdir. Koku ve ışıktan korumak için hava geçirmez kapaklarla eşleştirilebilirler. Cam şişeler ayrıca uçucu yağı florlamadan korur. İster kişisel bakım ürünü ister benzersiz bir aromaterapi karışımı yaratın, cam şişeler en sevdiğiniz uçucu yağların aromasını korumanıza yardımcı olabilir.

Kauçuk ampullerden kaçının

Yağı depolarken kauçuk damlalık kullanmaktan kaçınmak önemlidir. Bu tür kaplar sadece uçucu yağlarla iyi çalışmaz, aynı zamanda hasara eğilimlidirler. Hem Euro hem de PET plastikler, uçucu yağların zararlı etkilerine dayanabilir. Bu sorunu önlemek için sadece bu tür malzemeden yapılmış plastik kaplar kullanmalısınız.

Uçucu yağları küçük şişelerde saklıyorsanız mutlaka cam şişeler kullanın. Yağları onlara zarar verebilecek UV ışınlarından korurlar. Ayrıca kapsülleri doldurmayı da kolaylaştırırlar. Ancak uçucu yağınızı cam şişelerde saklarken, lastik ampul yerine damlalık kullandığınızdan emin olun. Lastik ampul birkaç ay veya yıl sonra bozulabilir ve yağa sızabilir.

İdeal olarak, uçucu yağlarınızı her zaman cam şişelerde saklamalısınız. Plastik kaplar, plastiği çözen ve yağı kirleten bir miktar yağ içerebilir. Ayrıca, uçucu yağları lastik contalı sıkma şişelerinde veya damlalıklı şişelerde saklamaktan kaçının. Bu tür şişelerdeki contalar ve kompakt ampuller erimeye ve bir karmaşaya dönüşme eğilimindedir. Şişe türü ne olursa olsun, uçucu yağlarınızı ısıdan ve güneş ışığından uzak tutmanız önemlidir.

Yağları serin ve karanlık bir yerde saklayın

Uçucu yağlar, oksidasyondan ve aşırı sıcaklık değişikliklerinden korunmak için serin ve karanlık bir yerde saklanmalıdır. En iyi şekilde koyu renkli cam şişelerde veya PET malzemeden yapılmış plastik şişelerde saklanırlar. Isı ve ışık, uçucu yağın gücünü yok edebilir ve iyileştirici özelliklerini kaybetmesine neden olabilir.

Uçucu yağlar oksitlenmelerini önlemek için karanlık, serin ve kuru bir yerde saklanmalıdır. Genellikle amber cam şişelerde saklanırlar. Bazı insanlar ayrıca onları kobalt mavisi cam şişelerde saklar. Ancak bu şişeler amber şişelerden daha pahalıdır. Başka bir seçenek de onları ahşap bir kutuda saklamaktır. Bitmemiş ahşap kutular zanaat mağazalarında kolayca bulunur. Tarzınıza ve dekorunuza uyacak şekilde tamamlanabilirler.

Uçucu yağları saklarken ışıktan uzak tutmak önemlidir. Işık, yağların oksitlenmesine ve iyileştirici özelliklerini kaybetmesine neden olur. Yağlarınızı bundan korumak için mutlaka koyu renkli bir cam şişe kullanın. Bu oksidasyon olasılığını ortadan kaldırır ve kullanım ömrünü uzatır.

Uçucu yağları saklamak için en iyi yer, ışık ve ısıdan uzak, serin ve karanlık bir yerdir. Bunları bir rafa veya dolaba yerleştirmekten de kaçınmalısınız. Işık ve ısı, uçucu yağların oksitlenmesine neden olabilir. Onları güneşten uzak tutabilirseniz, ömürlerini bir yıldan fazla uzatabilir. Maksimum etkiyi sağlamak için yağlarınızı UV ışığından uzakta saklayın.

Uçucu yağlarınızı ister kullanım için ister araştırma için saklayın, doğru şekilde saklamanız önemlidir. Farklı insanlar onları farklı şekillerde saklar. Bazıları alfabetik olarak sıralar, bazıları ise renk veya türe göre sıralar. Diğer insanlar, uçucu yağları en az popüler olandan en popüler olana kadar kategorilerde birleştirir. Hangi yöntemi seçerseniz seçin, bunları koyu renkli cam şişelerde sakladığınızdan emin olun.

Doğrudan güneş ışığından kaçının

Uçucu yağlar, onları oksitleyebileceği ve iyileştirici özelliklerini kaybedebileceği için doğrudan güneş ışığından uzakta saklanmalıdır. Yağlarınızı, sıcaklığı iyi ayarlanmış serin ve kuru bir yerde saklamalısınız. Yağlarınızı bir çekmece veya dolapta saklarsanız, onları doğrudan güneş ışığından uzak tutmak en iyisidir. Ancak bunları bir duvar deposuna veya uçucu yağ torbasına da koyabilirsiniz. Young Living ayrıca uçucu yağlarını, yağları korumak için ideal olan amber cam şişelerde paketler. Ancak, kullandığınız kabın içinde sakladığınız yağları kaldırabileceğinden emin olun.

Doğrudan güneş ışığından kaçınmak için, uçucu yağ saklama kaplarınızın karanlık ve ısı içermediğinden emin olun. Koyu cam kaplar, uçucu yağları depolamak için mükemmeldir ve ayrıca doğrudan güneş ışığı gerektirmeyen diğer öğelerin yakınında da saklanabilir. Ayrıca uçucu yağlarınızı son derece yanıcı olduklarından ısı kaynaklarının yakınında depolamaktan kaçının. Ahşap saklama kutuları, uçucu yağları saklamak için ideal olabilir ve ihtiyaçlarınıza uygun farklı boyut ve malzemeler bulabilirsiniz.

Dikkate alınması gereken bir diğer faktör nemdir. Bazı uçucu yağlar nemden etkilenir ve nemli ortamlarda saklarsanız oksitlenir. Bu olursa, iyileştirici özelliklerini ve aromasını kaybederler. Yağlarınızı, nemin şişede birikebileceği banyoda saklamaktan kaçının. Uçucu yağ saklama kaplarınızın havalandırılmadığından da emin olmalısınız.

Uçucu yağları saklarken amber veya kobalt mavisi şişeleri tercih etmelisiniz. Bu renkler güneş ışığı tarafından yok edilmelerini engeller ve koyu renkli şişeler ayrıca oksidasyonu önlemeye yardımcı olur. Şeffaf cam şişelerden kaçınmak daha iyidir. Bu kaplar, uçucu yağları emebilir ve tehlikeli olabilen kaplamalara neden olabilir.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *