Bilgi güçlendirme ve kurtarma, günümüz organizasyonları için temel bir refah ağıdır. Çevrimiçi kontrol edin Yedekleme ve geri yükleme Hindistan’da Hizmetler Bu makalede, veri artırma ve kurtarmanın birincil faydalarını açıklıyoruz. İş bilgilerini ve verilerini oluşturmak çok zaman alır. Müşteri, CRM, finansal ve isteğe bağlı veriler normal iş işlevleri için temeldir; korunan yenilik (IP), iş metodolojisi ve stratejileri, tahminler ve geçerli bilgiler gibi bilgiler kritik anahtar verilerdir. Eksik bilgi, büyük bir enerji iyileştirme veri seti üzerinde çalışma veya yatırım yapma seçeneği olmayan bir işletmeyi hazırlıksız bırakabilir.

Bilgiyi geliştirmenin önemi göz ardı edilemez. Arada yedeklenen zaman, güven eksikliğine, müşterileri sağlayıcılarla değiştirmeye, gelirde sefalete ve olası en kötü tasfiyeyi üstlenmeye neden olabilir. Ciddi kayıp veya çalıntı veriler de bir işletmenin üstünlüğünü yok edebilir.

Disiplinli olanlar ve üst düzey fitness ve toparlanma sistemleri uygulayanlar aşağıdaki ödülleri alacaklar:

Önemli dosyalar güvende tutulur

Veri güçlendirmenin arkasındaki ana motivasyon, en önemli verilerinizi güvende tutmak ve yıkıcı ve desteklenmeyen veri kayıplarından uzak tutmaktır. Veri güçlendirme ve kurtarmanın birincil işlevi ve faydası, bir işletmenin bir veri felaketi olayından sonra hazırlanabilmesi için en önemli kayıtlarınızı korumaktır.

İç uyum duygusu

Birçok işletme yöneticisi, bilgilerini güçlendirme konusunda endişelidir. Bir veri kurtarma ve güçlendirme planı uygulanır ve test edilirse, herhangi bir belirsizlik veya endişe çok önceden giderilebilir. Veri talihsizliği durumunda, kurtarma yöntemi, önemli bilgilere erişme seçeneği olmadığı korkusu olmadan uygulanmaya uygundur.

kolaylaştırmak

Bilgileri yeniden oluşturmak zahmetli ve zaman alıcı olabilir. Verileri güçlendirmek ve kurtarmak için yüksek düzeyde programlanmış ve test edilmiş bir metodoloji ile veri sorunları olması durumunda veriler kusursuz bir şekilde kurtarılabilir. Bu, “Şimdi ne yapacağız?” gibi endişeler veya sorular olmadığı anlamına gelir. Bulunmuyor. Çünkü esasen daha önce genişletilmiş bir düzenlemenin uygulanmasını içerir.

Kurtarma hızı

Bilgi talihsizliği durumunda, iyileşme hızı ve “normale dönüş”, bir işletmenin gerçek anını temsil edebilir. Bilgilerin doğru şekilde yedeklendiği noktada önemli veriler kısa sürede kurtarılabilir. Örneğin, kayıtlar, silinen mesajlar anında kurtarılabilir ve veri depolama stratejisine ve verilerin boyutuna bağlı olarak, önemli bilgiler ve temel BT çerçevelerinin yeniden oluşturulması yalnızca birkaç saat veya gün sürebilir.

Depolanan verilerde tutarlılık

Veri pekiştirme döngülerinde tutarlılık olması, orijinal verilerin sürekli olarak saklanmasını sağlar. Manuel giriş gerektiren herhangi bir veri büyütme, insan hatalarına ve düzensizliklere neden olabilir.

“Ev düzenli” bilgilerinin tutulması

Veri büyütme, veri saklama sisteminizin ayrılmaz bir parçasıdır. Önemli bilgilerinizin ne olduğunu anlamak, ancak sonuç olarak hangi bilgilerin silinmesi gerektiğini düşünmek çoğu zaman aynı derecede önemlidir. Bu, GDPR düzenlemelerine – önemli durumda verilerin silinmesine – uymanızı sağlar ve ayrıca ek oda satın alma ihtiyacını ortadan kaldırır. Örneğin, belge kapasite gereksinimlerini azaltmak için mesajları 7 yıl sonra silmek iyi bir uygulamadır.

Satış noktası – müşterilerle güven inşa etmek

Bir bilgi artırma tekniği, bir kuruluş tarafından beklenen çaba düzeyini gösterir. Tedarik zincirleriyle ilişkili güvenlik riskleri, potansiyel müşterilerin kendileriyle ve günümüzün güvenlik yönergeleriyle ilgilenirken yüksek düzeyde bilgi sahibi olmayı bekledikleri anlamına gelir. Müşteri bilgilerinin dikkatli bir şekilde saklanması çok önemlidir, ancak buna ek olarak, bir bölüm varsa yönetiminizi aktarmaya devam etme seçeneğiniz de vardır.

Bir yedek tedarikçi ilişkisi zaten kurulmuş

Dahili uzmanlığınız veya sınırlamalarınız olmaması koşuluyla, bir veri artırma sağlayıcısıyla zaten bir ilişkiniz olması genellikle idealdir. BT geçmişinizi kesinlikle bilecekler. Bilgileriniz nerede bulunur ve kurtarma planınız nedir? Veri kurtarma işlemini çok daha sorunsuz hale getirir.

Şimdi bir sağlayıcı seçmek için gereken süreyi düşünün. BT temellerinizi anlayan son teknoloji bir BT sağlayıcısı dışında başka bir BT destek ortağına bakmanız gerekirse, düzenli olarak haftalar veya aylar alır.

Denetim için yasal gereklilik

HMRC, kuruluşların finansal kayıtları belirli durumlarda bir süre veya daha uzun süre saklamasını bekler. Arıza durumunda ve önemli bilgiler. Uygun belgeleri göndermezseniz, sonsuza kadar kaybolabilirsiniz. HM Revenue, önemli verileri kaybettiğinizi düşünmeyecektir.

Galip gelmek

Birçok kuruluş, veri kurtarma planlarını gerçekten planlamayı ve test etmeyi ihmal eder. Bir üretim ağına siber saldırı gibi uzaktan bir arıza durumunda, felaket kurtarma planına sahip kuruluşlar hayatta kalacak ve gelişecektir. Bölgenizdeki “harekete geçmeye hazır” ana kuruluş, gerçekten iyileşmekte olanlardan müşteri alabilir.

Yol Kontrolü – İçeriden Tehdit Algılama

Bir çalışanın kasıtlı olarak belgeleri sildiğini varsayarsak, belgeler zahmetsizce kurtarılabilir. Bilgiler pekiştirildikçe, temsilciler mutsuz olurken, mesajlar genellikle şarkıları kapsayacak şekilde silinir. Diğer önemli raporları temizleyebilir. Bilgi güçlendirme ve kurtarma, bir işletmenin kendisini içeriden risklere veya aracı ihlallerine karşı korumasını sağlar.

Başarısızlık maliyetini azaltın

En azından işletmenizin maliyet marjının ne olduğu hakkında bir fikriniz var mı? Bir bölümün gerçekleştiğini varsayarsak, doğru güçlendiriciye sahip olmak. Görevlerin hızlı bir şekilde yeniden oluşturulması, marjinal zamanın maliyetini kesin olarak azaltır. Kaybedilen gelir ve kaybedilen son müşteri verimliliği, sürekli olarak bir serbest çalışana çok fazla paraya mal olabilir. örgütleri olduğunu bir kez daha görüyoruz. Bilgileri pekiştirerek ve düzenli olarak geliştirerek en kısa sürede tekrar çalışır. Olmayan organizasyonların toparlanması çok uzun bir zamana ihtiyaç duyabilir.

dayanıklılık miktarı

Bir Gartner araştırmasına göre, bir kurtarma planı olmayan kuruluşlar bir felaketten sonra yalnızca yüzde 6 oranında dirençlidir. Kuruluşların %94’ü, başarısızlıktan sonraki iki yıl içinde iflas etti. İşte neden arkasındaki bazı motivasyonlar:

Veri güçlendirme ve kurtarma olmadan tekrar faaliyete geçmek çok uzun zaman alabilir

Harika güvenlik uygulaması

Veri büyütmeye sahip olmak ağ güvenliği için harika bir önlemdir. Bir bilgi geliştirme ve kurtarma tekniği, iş dayanıklılığı ve uzun ömür açısından en belirgin fırsatı verir.

Bagikan:

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan.