Web Geliştirmede Bootstrap’in En İyi 10 Faydası

Diposting pada

Bootstrap, 2011’de piyasaya sürülmesinden bu yana HTML/CSS çerçeveleri için standart olmuştur ve dünya çapında milyonlarca geliştirici tarafından hızlı ve kolay yanıt veren web siteleri ve mobil uygulamalar tasarlamak için kullanılmaktadır. Bu harika çerçeve ve birçok faydası hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, web geliştirmede Bootstrap’in en iyi 10 faydası olduğunu düşündüğümüz hızlı bir liste hazırladık. Aşağıda onlara bir göz atalım!

İşte web geliştirmede Bootstrap’in en önemli 10 avantajı

1. Tutarlı tasarımlar

Bootstrap, daha hızlı ve daha kolay web geliştirme için şık, sezgisel ve güçlü bir ön uç çerçevesidir. Bootstrap’in en iyi özelliklerinden biri, herhangi bir cihazda iyi görünen tutarlı bir tasarım sağlamasıdır. Stil sayfaları duyarlı olacak şekilde tasarlanmıştır, yani ekran boyutuna göre değişir. Farklı düzenlere sahip birden çok şablona veya bölüme sahip olabilecek web siteleri oluştururken, bir siteyi kullanıcı arayüzü ve gezinme açısından tutarlı tutmak zor olabilir.

Devamını oku: Programlamada önyükleme nedir?

2. Desteğe erişim

Destek erişimi, Bootstrap gibi bir çerçeve kullanmanın büyük bir avantajıdır, çünkü forumlarda hızlı bir şekilde yardım ve sorularınızın yanıtlarını alabilirsiniz. Ayrıca, açık kaynaklı bir proje olduğundan, işleri herkes için daha iyi hale getirmek için daha fazla geliştirici ve tasarımcı birlikte çalışır.

Ek olarak, Bootstrap 2011’den beri piyasada, bu da zaman içinde çok sayıda kullanıcı geri bildirimi ve tavsiyesi aldığı anlamına geliyor. Bootstrap’in web geliştiricileri ve tasarımcıları arasında bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biri, topluluğu aracılığıyla veya hatta belge sayfalarını ziyaret ederek desteğe erişim sağlamasıdır.

3. Hızlı gelişme

Hızlı geliştirme, Bootstrap gibi duyarlı bir çerçeve kullanmanın ana avantajıdır. Bir site ne kadar hızlı geliştirilirse, o kadar hızlı açılır ve şirketiniz için o kadar çabuk gelir elde etmeye başlayabilir. Aslında araştırmalar, varsayılan geliştirme için harcanan her saat için ortalama 100.000 ABD Doları’lık bir gelir artışı olduğunu gösteriyor.

Ayrıca yeni bir siteyi yeniden tasarlamak veya yeniden geliştirmek zorunda kalmadan kaç saat tasarruf edeceğinizi de düşünmelisiniz. Günümüz ekonomisinde çevik geliştiricilere ulaşmanın zor olduğu bir sır değil. Hindistan’da yazılım geliştiricileri işe almak, yerel insanları işe almaktan daha az parayla size en iyi yetenekleri sağlayabilir ve daha küresel bir işgücüne sahip olmanıza yardımcı olabilir.

4. Sorumlu iş uygulamaları

Duyarlı İş Eylemlerini kullanmanın çeşitli avantajları vardır. İlk olarak, farklı cihazlar için ayrı web sayfaları oluşturmanız gerekmediğinden size zaman kazandırır. Ayrıca, işletmenizin akıllı telefonlar ve tabletler gibi mobil cihazlarda yer almasına olanak tanır; bu, müşterilerinizin nerede olurlarsa olsunlar tarafından erişilebilir olmasını sağlamak için önemlidir.

Duyarlı İş Eylemleri, tüm değişiklikleri yeniden yayınlamaya gerek kalmadan tüm değişikliklerin gerçekleşmesi için tüm değişiklikleri tek bir yerde güncellemenize de olanak tanır. Son olarak, Duyarlı Ticari İşlemler ile web sitenizin birden çok platform için optimize edilmesini sağlayarak dönüşüm oranlarını artırabilirsiniz.

5. Programlanabilir genişleme

Bootstrap, ön uç web geliştiricilerine her tür cihazda duyarlı ve mobil öncelikli projeler oluşturmak için entegre bir çerçeve sağlayan ücretsiz, açık kaynaklı bir araçtır. Tipografi, formlar, düğmeler, gezinme ve diğer arayüz bileşenleri için HTML ve CSS tabanlı tasarım şablonlarının yanı sıra isteğe bağlı JavaScript uzantılarını içerir.

Bootstrap, web sitenizin herhangi bir cihazda harika görünmesini sağlamak için Duyarlı Web Tasarımını (RWD) kullanır ve stil sayfalarını yönetmek için daha az CSS kullanır. Bu, ücretsiz çevrimiçi destek forumlarını kullanabileceğiniz veya başlamakta sorun yaşıyorsanız size yardımcı olması için bir serbest çalışan tutabileceğiniz anlamına gelir.

6. JavaScript bileşenlerini yükleme

Bootstrap, web sitenizi geliştirmeye yardımcı olmak için kullanılabilecek bir dizi JavaScript bileşeniyle önceden yüklenmiş olarak gelir. Bunlara madalyalar, karuseller ve alet kılavuzları dahildir. Google Haritalar ve Facebook Girişi gibi başka eklentiler de ekleyebilirsiniz. Diğer bir avantaj, duyarlı tasarımı çok daha kolay hale getiren ızgara sistemidir. Önyükleme ızgara sistemi satır ve sütunlardan oluşur. Satırlar 12 veya 16 sütun içerebilir. Sütunlara genişlik yüzdesi değerleri atanır.

Bootstrap ile tasarım yaparken unutulmaması gereken en önemli şey sitenizin farklı ekran boyutlarında çalışmasını istiyorsanız medya sorguları kullanılarak oluşturulmuş olmasıdır. Medya sorguları, belirli bir ekran çözünürlüğünde uygulanan CSS kurallarıdır. Dört tür ortam isteği vardır: aygıt türü (akıllı telefon, tablet), yön (yatay/dikey), genişlik (600 pikselden küçük) ve (600 pikselden büyük).

7. Kolay entegrasyon

Bootstrap, HTML, CSS ve JavaScript ile oluşturulmuş temel bir çerçeveye sahiptir. Bu, herhangi bir projeye entegre etmeyi kolaylaştırır. Ayrıca Chrome, Safari, Firefox, Internet Explorer 8+ (alfa sürümü ile), Opera 12+, iOS Safari 7+, Android Tarayıcı 4.4+ dahil olmak üzere çoğu büyük tarayıcıyla uyumludur. Bu kolay entegrasyonla, geliştiricilere sitelerinin veya uygulama bileşenlerinin görünümünü değiştirmek için çeşitli özelleştirme seçenekleri sunulur.

Bunlar, kolayca değişen renk ve yazı tipi paletlerinden belirli bileşenlerin tamamen yeniden oluşturulmasına kadar uzanır. Bir geliştirici olarak, özel SCSS değişkenleri, karışımlar ve daha fazlasını kullanarak mevcut iş akışınızla çalışabilirsiniz! Bootstrap kullanırken başka ne gibi avantajlar elde edersiniz? Blog yazımıza göz atın Web Geliştirmede Bootstrap’in En İyi 10 Faydası

8. Hesap Verebilirlik

Bootstrap, ücretsiz ve açık kaynaklı bir web geliştirme çerçevesidir. Tipografi, formlar, gezinme ve daha fazlası için HTML ve CSS tabanlı tasarım şablonları içerir. Bootstrap ayrıca karusel ve sekmeler gibi etkileşimli bileşenler oluşturmak için JavaScript eklentileri içerir.

Duyarlılık, masaüstü bilgisayar veya cep telefonu gibi kullanılan cihazın boyutuna göre ölçeklendiğinden, Bootstrap kullanmanın birçok avantajından biridir. Buna ek olarak, duyarlı tasarım, kullanıcıların ne tür internet bağlantısına eriştiğinden bağımsız olarak hızlı yüklenen web siteleri oluşturmaya yardımcı olur.

9. Çok kullanıcı odaklı

Bootstrap, duyarlı web uygulamaları geliştirmek için çok kullanıcı merkezli bir çerçevedir. Her zamanki teknik uzmanlık olmadan bir web sitesi veya web uygulaması oluşturmanıza olanak tanıyan bir HTML, CSS ve JavaScript koleksiyonudur. Bu, HTML işaretlemesi veya CSS stilinin getirdiği sınırlamalar hakkında endişelenmeden tasarım yapabileceğiniz için yaratıcılığınızın sınırı olmadığı anlamına gelir. Ve LESS’e (bir programlama dili) dayandığı için Bootstrap kolayca özelleştirilebilir.

10. Eşikte güncelleme

Bootstrap, duyarlı tasarım, CSS ve HTML sağlayan bir web geliştirme çerçevesidir. Geliştiricilerin hızlı bir şekilde yüksek kaliteli web siteleri oluşturmasını kolaylaştırır. Örneğin, bu çerçeve bir ızgara sistemi, düğmeler, formlar ve diğer birçok öğeyi içerir. En son güncelleme, 30 Eylül’de Bootstrap 3.3’ün piyasaya sürülmesinden hemen sonra.

Sonuç

Sonuç olarak, Bootstrap gibi bir çerçeve kullanmanın birçok faydası vardır. Daha hızlı geliştirmeden daha profesyonel bir ürüne sahip olmaya kadar, çoğu web geliştiricisi için bir startup başlatmak, gitmenin yoludur.

Bootstrap, sunacak çok şeyi olan güçlü bir çerçevedir. Hafif ve modülerdir, yani kod tabanının parçalarını özelleştirmek ve yeniden kullanmak daha kolaydır. Bu, geliştiricilerin çalışmasını sağlar. Diğer bir avantajı ise, yeni bir çerçeveye veya sıfırdan kodlamaya alışmak için daha az zaman harcanması nedeniyle web geliştirme sürecini hızlandırmasıdır. Son olarak, Bootstrap o kadar popüler oldu ki internette bulabileceğiniz birçok kaynak var. Hindistan’da yazılım geliştiricileri işe almak.

İlişkili:

Girişimleriniz için 10 harika mobil uygulama geliştirme ipucu

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *