Windows Live Mail e-postalarını Outlook hesabı olmadan PST’ye dönüştürün

Diposting pada

Özet: Windows Live Mail e-postalarını PST’ye dönüştürmek istiyorsanız, bu yazıyı okumalısınız. Microsoft Live Mail’i PST dosyalarına aktarmak için hem manuel hem de otomatik yöntemlerden geçtik. Bu sayfayı okuyarak Windows Live Mail dosyalarını PST formatına nasıl dönüştüreceğinizi öğrenin.

Windows Live Mail e-postalarını PST’ye nasıl dönüştürebilirim? Manuel yaklaşım

Bu giriş niteliğindeki yaklaşım artık Windows Live Mail’den PST dosyalarına geçişi başlatmak için kullanılabilir. Bu yöntemi kullanmak için cihazda bir WLM hesabı kurulmalıdır. Ayrıca cihazınızda bir Outlook hesabı oluşturmanız gerekir. Ne yapacağınızı öğrenmek için aşağıdaki talimatları izleyin Windows Live Mail e-postalarını dönüştürün Ve neden yapmalısın?

 1. Oturum açtıktan sonra Windows Live Mail’e erişebilirsiniz. Posta menüsüne Dosya > Seçenekler > Posta’ya giderek erişebilirsiniz.
 2. Gelişmiş menüsünde, Bakım sekmesine gidin.
 3. Nesneleri kaydetmek istediğiniz klasörün simgesine tıklayın.
 4. Mesajınızın iletimi sırasında olan her şey burada görüntülenecek ve kopyalamakta özgürsünüz.
 5. EML formatındaki mesajlarınıza erişmek için sağlanan yolu kullanarak EML dosyalarını içeren klasöre gidin.
 6. Nerede olduğunu öğrenir öğrenmez herhangi bir EML dosyasını PST’ye aktarabilirsiniz.

Windows Live e-postasını PST’ye nasıl dönüştürebilirim?

dönüştürmenin iki yolu var PST’ye Windows Live E-postası Biçim:

Windows Live Mail mesajlarını ilet

Hem Microsoft Outlook hem de Windows Live Mail kullanılmalıdır ve Outlook, birincil e-posta istemciniz olarak işlev görmelidir.

 • Windows Live Mail’i başlattıktan sonra açılır listeden dosyayı seçin. E-postaları dışa aktar seçeneğini belirledikten sonra, E-posta mesajlarını seçin.

Windows Live Mail for Windows XP veya önceki bir sürümünü kullanıyorsanız, Alt tuşuna bastığınızda Dosya menüsünün açılacağını unutmayın.

 1. Microsoft Exchange’i seçin, ardından devam edin.
 2. E-postalar Windows Live Mail’den Outlook veya Exchange’e taşındığında, kullanıcı bir bildirim alır. Sadece Tamam’ı tıklayın.
 3. Dışa aktarılan e-posta klasörlerinin her biri size bağlıdır. Herhangi bir klasörü seçmekte özgürsünüz. Seçeneği seçin ve ardından Tamam’a tıklayın.
 4. İstenen Outlook profilini seçtikten sonra Tamam düğmesine tıklayın. İhracat sürecinin başlangıcı
 5. Dışa Aktarma Onayı Sihirbazı görüntülendiğinde Bitir’e tıklayın.

Microsoft Outlook’ta giden e-postaları kontrol edin. Bu tür e-postalar, Outlook’un içe/dışa aktarma özelliklerine sahip bir PST dosyası olarak kaydedilebilir.

Windows Live e-posta mesajlarını tek kaydırmayla aktarın

 1. Tüm e-postaları topladıktan ve EML dosyasının konumunu doğruladıktan sonra, ana e-posta programından istediğiniz e-posta istemcisine mesajları sürükleyip bırakabilirsiniz.
 2. E-postaları seçtikten sonra, Windows Live Mail’in EML dosyalarını depoladığı bölüme gidin.

Uyarı: Windows Live Mail EML dosyaları, sabit sürücü veya flash sürücü gibi taşınabilir bir depolama aygıtına taşınarak Outlook çalıştıran bir bilgisayara kopyalanabilir. Bu, yalnızca Windows Live Mail her iki bilgisayarda kuruluysa mümkündür.

Outlook’ta e-postaların depolandığı klasöre gidin.

 1. EML dosyalarını sürükle bırak yöntemini kullanarak PST klasörüne taşıyın.
 2. PST klasöründe bekleyen e-posta olup olmadığını kontrol edin.

Dosyaları dışa aktarırken veya dosyaları sürükleyip bırakırken mesajlar kaybolabileceğinden, EML dosyalarınızın bir yedek kopyasını oluşturmalısınız.

Windows Live Mail’i tek seferde PST’ye dönüştürün

Windows Live Mail e-postalarını PST’ye dönüştürmenin en hızlı ve en kolay yolu, Windows Live Mail dönüştürme aracını kullanmaktır. Manuel yöntem, Outlook PST’nin herhangi bir sürümüyle kullanılamaz, ancak bu kullanılabilir. Windows Live Mail’den kaydedilen klasörler toplu olarak PST biçimine alınabilir. Ayrıca, görevi tamamlamak için yapmanız gerekenlerin bir listesini de sağlar. Bunlardan cihazın performansı hakkında daha iyi fikir edinebilirsiniz.

WLM e-postalarını otomatik olarak Outlook PST dosyalarına dönüştürme adımları

 1. Windows Live Mail e-postalarını PST olarak dönüştürmek için yazılımı WLM özellikli cihazınıza indirin. Yüklerken önerilen talimatları izleyin.
 2. Windows Live Mail e-postalarını PST biçimine dönüştürmek için çözümü çalıştırın.
 3. Ardından Aç sekmesini seçin ve ardından açılır menüden bir klasör seçin veya yapılandırılmış Windows Live Mail hesaplarını açın. Şimdi Klasör Seç seçeneğini seçiyoruz.
 4. Windows Live Mail’den PST’ye dönüştürmek istediğiniz klasörleri almaya hazırlanmalısınız.
 5. Bu prosedürde daha önce seçtiğiniz tüm Canlı Posta bilgileri artık WLM dönüştürücünün sol tarafında görünür olacaktır.
 6. Gerekirse, her WLM e-postasını bu noktadan önizleyebilirsiniz.
 7. Dışa Aktar sekmesini ve ardından açılır menüden PST formatını seçmeniz yeterlidir.
 8. PST’ye dışa aktarmak istediğiniz görüntülenen dosyaların yanında onay işaretleri olmalıdır.
 9. Dosyalarınızın sonunda depolanacağı yere gittikten sonra seçiminizi yapın.
 10. Daha iyi sonuçlar istiyorsanız, e-postanın konusunu ve sağlanan ek seçenekleri ekleyin.
 11. Son olarak, Windows Live Mail’i PST’ye aktarmak için ekranın sağ üst köşesindeki Kaydet’e tıklayın.
 12. Verileriniz saniyeler içinde dönüştürülmeye başlayacak. İşlem tamamlandığında bilgilendirileceksiniz. Ek olarak, oluşturulan dosyaların konumuna doğrudan yazılımdan erişmenizi sağlayan “Klasör Aç” başlıklı bir sayfa sunulacaktır.

ödevin bitti

Artık uygulamanın nasıl çalıştığını daha iyi anladığınıza göre, size bazı özelliklerinden bahsedelim. Bunları gözden geçirmenizi ve bu programın nasıl en büyük varlığınız ve veri aktarımınız için en iyi seçenek olabileceğini öğrenmenizi öneririz.

Windows Live Mail’den PST’ye dönüştürme aracı hakkında daha fazla bilgi edinin

 1. Dönüşüm kapasitesi: Aracın dönüştürme için sonsuz bir kapasitesi vardır. Windows Live Mail’i aynı anda ve aynı adımlara göre toplu olarak PST’ye dönüştürme kapasitesi sunar.
 2. çift ​​mod: Windows Live Mail verilerini dönüştürürken kullanabileceğiniz iki seçenek vardır. İki seçenek vardır: manuel olarak bir klasör seçin veya önceden yapılandırılmış Windows Live Mail hesaplarından birini seçin.
 3. veri analizi: Bu yazılım aynı zamanda Windows Live Mail dosyalarını görüntü önizlemesinde gördüğünüz gibi görüntülemenizi sağlar. Dosyaları araca gönderdikten sonra tamamen kontrol edebilirsiniz.
 4. Cihazlar için uyumluluk: Bu araç, tüm Windows cihazlarıyla uyumludur. 11, 10 ve daha eski sürümleri de dahil olmak üzere Windows’un herhangi bir sürümü, Windows Live Mail’den PST’ye Dönüştürücü aracıyla kullanılabilir.
 5. Tarama alanı: Windows Live Emails to PST Converter kullanırken, oluşturulan dosyalarınızı belirli bir konuma kaydetmeniz gerekmez. Bunun yerine, yerlere göz atabilirsiniz. Bu program, ortaya çıkan dosyaları saklamak için istediğiniz konumu seçmenize olanak tanır.

Soyut

Windows Live Mail e-postalarının manuel olarak PST dosyalarına nasıl dönüştürüleceğini açıkladık. Ancak, Outlook PST sürümlerinde manuel yöntem farklıdır. Windows Live Mail’i PST’ye dönüştürme işlemi, diğer tüm e-posta istemcileriyle aynıdır. Bu sayfada belirtilen prosedürleri uygulayarak, artık projeniz üzerinde çalışmakta özgürsünüz.

Daha fazla makaleyi şu adreste bulabilirsiniz:

https://www.xpertposting.com/

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *