XLS kişilerini TXT dosyasına dönüştürün

Diposting pada

XLS kişilerini TXT dosyasına dönüştürmenin güvenli bir yolunu mu arıyorsunuz? Öyleyse tüm endişelerinizi bırakın çünkü bu teknik raporu sizin için hazırlayacağız. Bu blogda size Excel sayfalarını TXT dosyalarına aktarmanın tüm olası yollarını gösteriyoruz. Burada iki yöntem sunuyoruz, biri otomatik çözüm, diğeri manuel çözüm.

Excel dosyaları, iletişim bilgilerini saklamanın en kolay yollarından biridir. Kullanıcıların birden çok dosyayı e-postalarla birleştirmesine, kopyaları kaldırmasına, alanları aynı anda güncellemesine, şablonları ve diğer seçenekleri kullanarak farklı kişileri birbirine bağlamasına olanak tanır.

Metinde, adından da anlaşılacağı gibi, italik, kalın, resimler veya diğer biçimlendirme gibi özel biçimlendirmeler olmadan metin göreceksiniz. Metin düzenleyicide (Notepad gibi) veya kelime işlemcide (Microsoft Word gibi) görüntüleyebileceğiniz .txt uzantılı metin görünür. Ancak, daha fazla değişiklik yapmak için metni Excel’de açabilirsiniz.

Kullanıcı sorgusu

Merhaba! Excel dosyamızda sınırsız kişi var ve şimdi XLS dosyamı Mozilla Thunderbird’e dönüştürmek istiyorum. Kişileri Excel’den Thunderbird’e nasıl aktaracağımızı bilmiyoruz. Adres defterimi manuel olarak içe aktardım ancak kişileri Excel’den Thunderbird’e aktaramıyorum. Lütfen bunun için bazı çözümler önerin.”

XLS kişilerini TXT dosyasına dönüştürmek için manuel yöntem

Bu bölümde, XLSX’i TXT biçimine dönüştürme çözümlerini tartışıyoruz. Birden fazla excel dosyanız yoksa, belirtilen adımları izleyin.

 • Dönüştürmek istediğiniz Excel dosyasını seçin ve Excel’de açın.
 • Dosya menü seçeneğine gidin ve Farklı Kaydet’i seçin.
 • Şimdi Excel’i TXT’ye dönüştürmek için TXT biçimini seçin
 • Son olarak, XLS’yi TXT formatında kaydetmek için Kaydet düğmesine tıklayın.

Excel XLS elektronik tablonuzu manuel olarak TXT biçimine aktarabilirsiniz, ancak bu ücretsiz çözüm, toplu dönüştürmeler için çalışmaz. Birden çok Excel dosyasını aynı anda TXT’ye dönüştürmenize izin vermez. Ayrıca, Excel dosyasını başarıyla TXT’ye dönüştürmenin %100 garantisi yoktur.

XLS kişi dosyasını TXT formatına dışa aktarmak için otomatik çözüm

SysTools Excel Kişiler Dönüştürücü Aracı Aynı anda dönüştürmenize yardımcı olan güvenilir bir programdır. Bu yazılım, acemi kullanıcıların bile bu cihazı kolayca yönetebileceği basit ve kolay bir kullanıcı arayüzü sunar. Bu aracı kullanarak, veri kaybı olmadan aynı anda birden çok XLS dosyasını TXT’ye gönderebilirsiniz. Excel dosyalarından TXT’ye kaç kişiyi dönüştürmek istediğiniz önemli değil, bu araç zaman kaybetmeden tüm kişileri bir kerede dışa aktaracaktır. Aynı zamanda etkileşimli bir arayüze ve kolay bir yaklaşıma sahiptir. Kişileri Excel’den TXT’ye aktarmak için verilen adımları izleyin. XLSX’i tüm iletişim alanlarıyla birlikte TXT’ye aktarmanıza olanak tanır. Ek olarak, deneme sürümü size kolaylık sağlamak için 10 kişiyi bir Excel sayfasına aktarabilir.

Uygulamayı ücretsiz indirin: Kullanıcıların ilk 10 kişiyi herhangi bir klasörden deneme sürümü olarak dışa aktarmalarına olanak tanıyan ücretsiz Excel Contact Converter aracını indirin. Kullanıcılar tam bir lisans satın alabilir ve ardından sınırsız Excel iletişim sayfası aktarımının keyfini çıkarmak için bu aracın kilidini açabilir. Mükemmel yöntemlerle kişileri Excel’den Thunderbird’e aktarmak çok kolay ve etkilidir. Bu otomatik programı kullanırken herhangi bir sorunla karşılaşırsanız. Ardından 24 saat teknik destek ekibi hizmetinizdedir. Ekiple canlı sohbet, Skype ve diğer yöntemlerle iletişime geçebilirsiniz.

XLS kişilerini saniyeler içinde TXT dosyasına dönüştürün

 • Araç başladığında, kurulum konumundan Excel dönüştürme aracını başlatın.

 • Tıklamak doğrudan nesne için parçacık gözden geçirmek A basmak Ekle doğrudan nesne için parçacık Excel dosyası Bulunduğu yerden

 • Excel kişiler dosyasını tarama işlemini tamamladıktan sonra şunları yapabilirsiniz:Ön izlemeCSV dosyası eklendi Excel dosya önizlemesi

Excel dosya önizlemesi

 • Tıklamak doğrudan nesne için parçacık TXT radyo düğmesi TXT biçimini seçmek için

TXT biçimini seçin

 • eğer istersen Her kişi için bir TXT dosyası oluşturun, TXT dosyası oluştur’u seçin Her bir program seçeneği için

TXT dosyası oluştur'u seçin

 • Seçme doğrudan nesne için parçacık değiştirmek Buton İle TXT dosyası için bir konum seçin

TXT dosyası için bir konum seçin

 • E-posta adreslerinin girilmesine izin ver’i seçin TXT dosyalarında e-posta adreslerine izin vermek istiyorsanız

E-posta adreslerinin içe aktarılmasına izin ver'i seçin

 • Kullanıcılar varsayılanı da deneyebilir Harita seçeneği harita için

Harita seçeneği

 • rapor ne zaman Bitti, Dışa Aktar düğmesini tıklayın Süreci başlatmak için

Dışa Aktar düğmesini tıklayın

 • sonrasında İhracat işlemi tamamlandıaşağıdaki mesaj görünür. Tıklamak Evet

İhracat işlemi tamamlandı

Önerilen yazılımın en iyi özellikleri

Bu uygulama, bazıları aşağıda tartışılacak olan Excel XLS dosyalarını TXT biçimine dışa aktarmak için önemli özelliklere sahiptir. Görmek:

 • XLS dosyalarının toplu olarak TXT biçimine dönüştürülmesi: Bu araç, aynı anda birden çok Excel dosyası eklemek için Dosya Ekle seçeneğine sahiptir. Kullanıcılar, yazılım panelinde bir veya daha fazla Excel kişi dosyasını kolayca yükleyebilir. Bundan sonra, kullanıcı tüm XLSX/XLS dosyalarını TXT biçimine dönüştürebilir.
 • Dönüştürülen TXT dosyası birçok platformla uyumludur: Bu yazılım, çeşitli Excel XLS dosyalarını veri kaybı olmadan TXT’ye aktarır. Dönüştürmeden sonra, dönüştürülen dosyalar Notepad++ gibi çeşitli web editörlerine aktarılabilir.
 • Birden çok Excel kişisini sanal kart biçimine dönüştürün: Excel elektronik tablosunda kaç kişi olursa olsun, Excel dosyasını VCF’ye dönüştürme yazılımı bunları bir kerede sanal kart biçimine dönüştürür. Ayrıca, dönüşümden sonra veri yönetiminde herhangi bir sorun olmayacaktır.
 • XLSX dosyasını eşlemeli veya eşlemesiz TXT’ye dönüştürün: Kullanıcılar, otomatik eşleme seçeneğini kullanarak Excel sütunlarını arşivlenmiş TEXT sütunlarıyla eşleyebilir. Kullanıcılar eşlenen Excel kişilerini kolayca dönüştürebilir. Kullanıcılar ayrıca Excel XLSX/XLS dosyalarını manuel müdahale olmadan dönüştürebilir.
 • Her tür Excel elektronik tablosu için destek – Excel dönüştürme işlemini çağırdığında, çalışanlarımızı kurtarmak için seçtiğimiz veri türünü genellikle göz ardı ederiz. Ama sorun değil! En iyi Excel’den sanal karta dönüştürme aracı, XLS, XLSX, CSV, XLSB, XLTX, XLT, XLSM ve Excel çalışma sayfaları ve şablon dosyaları gibi her tür Excel dosyasının sanal kart dosyası biçimine dönüştürülmesini destekler.
 • VCF kullanarak iletişim bilgilerinin Excel raporu dosya– Cep telefonu, faks, e-posta, telefon, telefon vb. farklı iletişim türleri vardır. Excel dosyaları birden fazla kişi içerebilir. Excel’den VCF’ye dönüştürme aracını kullanarak, tüm Excel kişilerini sanal kart alanlarınıza gösterebilir ve ardından Excel kişilerini kurulum sorunu olmadan sanal karta dönüştürebilirsiniz.
 • Kişiler için tek/çift kartvizitler oluşturun: Excel dönüştürücü yazılımı, Excel’deki her kişi için bir sanal kart oluşturma olanağı sağlar. Tüm Excel dosyalarını içeren bir sanal kart dosyası oluşturmak için bu seçeneği işaretleyin. Varsayılan olarak, yazılım her bir Excel kişisi için ayrı bir sanal kart dosyası oluşturur.
 • 3 farklı sanal kart versiyonu oluşturun – Farklı cihazlar ve programlar farklı sanal kartları destekler, en iyi Excel’den sanal karta dönüştürücü ile v2.1, v3.0 ve v4.0 sanal kartlar oluşturabilirsiniz. Değiştirilen sanal kart daha sonra uyumluluk sorunu yaşamadan destek sistemine gönderilebilir.

sonuç olarak

Yukarıdaki blogda, XLS’yi TXT bağlantılarına dönüştürmek için en iyi çözümleri tartıştık. Birden çok Excel kişiniz varsa, manuel yöntemi de deneyebilirsiniz. Öte yandan, otomatik çözüm, XLS kişilerini toplu olarak TXT dosyasına dönüştürmenize olanak tanır. Bahsedilen yazılım, Excel’i TXT’ye dönüştürme işlemiyle ilgili tüm sorunları çözmede çok yardımcı olur. Bu yazılımın ücretsiz bir deneme sürümü de vardır, bu nedenle uygulamayı ücretsiz olarak indirip çalıştırın ve tam olarak nasıl çalıştığını görün.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *