Yangın kapısı imalat şirketi

Diposting pada

Yangın, konut, ticari ve endüstriyel dahil olmak üzere her türlü mülk için büyük bir tehdittir. Bir yangın söndürücünün bu alanları koruma yeteneği sınırlamalara tabidir. Evinizin veya ticari mülkünüzün sakinlerini, ayrıca değerli eşyaları, araçları, belgeleri vb. yangından korumak için yangın güvenliği önlemleri almalısınız. Duman dedektörleri ve yangın alarmları gibi daha geleneksel algılama cihazlarının yanı sıra bunu da göz önünde bulundurmalısınız. A Yangın kapısı imalat şirketi. Yangına dayanıklı kapı sayesinde mülkünüz güvende olacak, yangın kontrol altına alınacak ve yayılmayacaktır.

Yangın kapıları:

“Yangın kapısı” terimi, alçı veya vermikülit levhalar, metal, çelik, cam veya ahşap gibi yangına dayanıklı malzemelerden yapılmış bir kapıyı ifade eder. Bazen “panjur” olarak adlandırılır. Bu kapı bir yangına birkaç saat dayanabilir ve itfaiyecilere yangını söndürmek ve evinizi kurtarmak için yeterli zaman verir. Yangına ve aşırı ısıya dayanma yeteneklerine ek olarak, yangına dayanıklı kapılar ayrıca direnç eşikleri için bağımsız olarak test edilir. Ayrıca kullanılan malzemeler sayesinde korozyona karşı son derece dayanıklı ve her ortama dayanıklıdır.

Yangına dayanıklılık derecesi:

Özellikle dış cephe kaplaması, izolasyon, giydirme malzemeleri vb. gibi bir duvarı oluşturan bileşenlerin birçoğu, kullanılan malzemeler veya montaj açısından “yangına dayanıklı” olarak adlandırılmaktadır. Test sonuçlarına ve yangına dayanıklılık derecelerine dayanarak, yangın güvenliği sorunları için öneriler alıyoruz. Binanın bütünlüğünü korumak ve belirli bir yerde bir yangını söndürmek için kullanıldığında bir malzeme veya kombinasyonun dayanıklılığını değerlendirmek için. Bu değerlendirmeler ve testler, belirli bir gelişmiş sitenin sakinlere yangın düşmeden önce tahliye için yeterli zaman sağlayıp sağlayamayacağını belirlemede çok faydalıdır.

Yangın kapıları nedir ve nasıl çalışır?

Yangının binanın veya organizasyonun diğer bölümlerine yayılmasını önlemek için bir yapıyı bölümlere ayıran pasif yangından korunma (PFP) sistemleri, yangına dayanıklı kapıları içerir. Riski sınırlamak ve mal hasarını azaltmak için bu özel kapılar yangına dayanacak şekilde yapılmıştır. Ayrıca tehlikeli dumanları tek bir yerde tutmaya yardımcı olurlar.

Tipik olarak, bu tür kapıların yapımında metal ve alçı gibi ağır malzemeler kullanılır. Yangına dayanıklı kapılar, kalite ve sağlamlığı sağlamak için dayanıklılık, sıcaklık artışı ve genel direnç eşiği için kapsamlı testlerden geçer. Kapılar, yangın sınıfı olarak kabul edilmek için önceden belirlenmiş bir süre içinde alev almamalıdır.

Yangına dayanıklı kepenklerin avantajları:

Çeşitli giriş ve çıkış noktalarına bir yangın kapısı veya birden fazla yangına dayanıklı kapı monte etmek, binanıza veya evinize kapsamlı bir yangından korunma yaklaşımı sağlayabilir. Yanmaz bir kapı kullanmanın avantajları şunlardır:

 • Yangına dayanıklı kapılar, acil bir yangın durumunda hızlı ve verimli yolcu çıkışı sağlar.
 • Yapıya verilen hasarı azaltabilirler.
 • Yangını, çıkan duman ve tehlikeli gazlarla bir arada tutarak yangının yayılmasını önlemeye yardımcı olurlar.
 • Dayanıklılık ve dayanıklılık için yanmaz bir kapı inşa edilmiştir. Bu, evinizi veya işinizi yangın dışında hırsız ve alev gibi tehlikelerden koruyabilecekleri anlamına gelir.

Yangın kapıları nereye yerleştirilmelidir?

Yangına dayanıklı sarmal kepenkler endüstriyel veya ticari binalarda yaygın olarak kullanılsa da konut yapıları için de faydalı olabilir. Yangından korunma planını iyileştirmek için, hızlı tahliyeyi engellemeden en iyi korumayı sağlayan uygun bir kurulum yeri seçmeniz gerekir.

 • Koridor erişim noktaları giriş ve çıkışlardan sağlanmaktadır.
 • Kapılar iki ayrı binayı ayırır.
 • Merdivenlere ve asansör boşluklarına giden çıkışlar.
 • Fabrikalarda, tehlikeli ve tehlikesiz alanlar arasında.

Yangın kepenklerinin seçimi ve yerleştirilmesi:

Yangın kepenkleri endüstriyel ve ticari mekanlar için birçok avantaja sahiptir. Uygun kurulum ve bakım ile yangına dayanıklı panjurunuz bir ömür boyu dayanacak ve evinizi ve içindeki her şeyi koruyacaktır. Her panjurun belirli bir yangın derecesi vardır. Kepenk seçerken yapınızın gereksinimleri göz önünde bulundurulmalıdır. Yangına daha dayanıklı bir panjur, hassas malları, tarımı, kimyasalları, gıda depolamayı ve daha fazlasını taşıyan fabrikalar ve endüstriler için faydalı olacaktır.

Yangın kapıları kullanmanın avantajları:

 • Varlıklarınızı korurlar:

Yangın kapıları kurulduğunda güvenliğiniz ve huzurunuz garanti altına alınır çünkü bir yangının vereceği zarar, hazırlıksız yakalanmanız kadar kötü olmayacaktır.

Ek olarak, bir yangın kapısı, tüm mülkünüzü sıfırdan veya sadece küçük bir bölümünü yeniden inşa etmek arasındaki fark olabilir. Bu, bir yangın durumunda işletmelerin mülklerine gelebilecek olası hasarı en aza indirmelerine ve daha hızlı toparlanmalarına olanak tanır.

 • İnsanları zarardan korurlar:

Yangına dayanıklı kapılar, insanlara bir binadan çıkmak ve daha güvenli bir yere gitmek için yeterli zaman verir çünkü alevleri engellerler ve yangın ve dumanı içine alacak şekilde inşa edilirler.

Yangınla birlikte, bu tür kapılar, özellikle tehlikeli maddelerin bulunduğu binalarda daha tehlikeli yanmalara, insanların ciddi şekilde yaralanmasına ve mülkün tahribine yol açabilecek duman ve zehirli dumanlar içerebilir. Bu fiziksel özellik kaza ve ölüm olasılığını azaltır.

Yangın kapıları güçlüdür ve doğal olarak ağırdır. Yalıtım özelliklerine sahip oldukları için ek bir fayda olarak ses yalıtımı da sunarlar. Yangın kapıları, binanızın içindeki ekipman gürültü ürettiğinde, binanızın alanlarında odadan odaya sesi azaltabilir ve engelleyebilir.

 • Gerçek koruma sağlarlar:

Yangın kapıları son derece dayanıklı ve sert malzemelerden yapılmıştır. Bu nedenle, bu özel kapılar, binaları alevlerin yanı sıra hırsızlar gibi potansiyel tehlikelerden korur.

İnsanlar yangın kapılarını estetik olarak ağır ve hacimli olarak düşünme eğilimindedir. Öte yandan, modern yangın kapıları çeşitli çekici şekil ve yüzeylere sahiptir. Çoklu kaplama seçenekleri, ince profiller ve 10 fite kadar kapı yükseklikleri, sağlam özelliklerden ödün vermeden harika bir görünüm sağlar. Bu özellikle, 20 dakika ile 3 saat arasındaki periyotlar için cam ve yangın sınıfı için listelenmiş ve onaylanmış kapılar için geçerlidir.

Yangına dayanıklı kapılar, kapının içini ve dışını yalıtarak, yangının yapınızın tamamına hızla yayılmasını önleyebilir. Bu sadece oksijenin yangına her iki taraftan girmesini zorlaştırmakla kalmaz, aynı zamanda herhangi bir dumanın havalandırma sistemleri kullanılarak geleneksel kapı tasarımlarına göre daha etkin bir şekilde temizlenmesini sağlar.

 • Tek çıkışlar ve girişler:

Yangına dayanıklı kapı sistemlerinin kurulması, örneğin doğal afet veya hırsızlık gibi bir kriz durumunda, tek giriş veya çıkışı olan binalar için yakın üst koruma sağlamadığı için hayatları da korur.

Yüksek riskli alanlarda: Özellikle hastanelerde, endüstrilerde, depolama alanlarında vb. kazaların sık sık meydana geldiği modern çağda, ortamdaki yangını önemli alanlardan uzak tutmak için etkin bir araca sahip olmak hayati önem taşımaktadır. Yangın kapılarının yüksek risk potansiyeli olan yerler için yapılmış olması, kurulumlarının nihai gerekçesidir.

Sonuç:

Yangına dayanıklı kapıları kurmak için, Stairway Studio uzmanları – Yangın kapısı imalat şirketi Kapıları sorunsuz bir şekilde kurmaya yardımcı olur. İhtiyaç halinde hizmetinizdeyiz. Yanmaz kapılar, acil durumlarda kendinizi güvende ve gergin hissetmemenizi sağlar. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin!

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *