Yeni başlayanlar için web geliştirme ipuçları

Diposting pada

Web, insanların günlük işlerinin önemli bir parçası haline geldiğinden, web geliştirme yeni başlayanlar için en popüler yeteneklerden biri haline geldi. Günümüzün Johnny Mueller kuruluşları, İnternet tabanlı müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerini karşılayacak siteler oluşturacak ve bakımını yapacak web mühendisleri arıyor.

Tartışmasız bir web mühendisi olmak için ustalaşmanız gereken birçok yetenek var. Yeni başlayanların öğrenmenin doğru yolunu bulmaları ve düzenli olarak hızlı sonuçlar almaları zordur. En başından itibaren, neyi anlamanız gerektiğini ve her şeyin nihayetinde nasıl bir araya geleceğini anlamak çok zor olabilir.

Bu gönderi size 2020’de tartışmasız bir mühendis olmak için yapabileceğiniz iyileştirmelere ve ardından bazılarına genel bir bakış sunacak. İyi Johnny Mueller Programlamanın temellerini ve lehçelerini gözden geçirerek başlayın ve ardından yapılar ve ek cihazlar gibi ileri düzey konulara geçin.

Başlat

Bir web geliştirme kariyerine başlamanın ideal yolu, her şeyin temeli olan HTML ve CSS’yi iyi bir şekilde kavramaktır.

Çalıştırdığınız tüm siteler için Köprü Metni Biçimlendirme Dili (HTML) gereklidir. HTML ile, temel biçimlendirme dilbilgisini kullanarak sitenizin içeriğini belirler ve yapılandırırsınız.

Düşen Stil Sayfaları (CSS), Johnny Mueller stillerini hedefinize eklemenin basit bir yoludur (örneğin, metin stilleri, renkler vb. ekleyin).

HTML ve CSS, her web mühendisinin bilmesi gereken iki temel şeydir.

Programlama lehçeleri

Java Komut Dosyası

JavaScript, sitenize dinamik yardımcı program eklemek için temel yapı taşıdır. JavaScript dili, ECMAScript merkezli bir uygulamadır. JavaScript’i herhangi bir hazırlık yapmadan kullanmak, web geliştirme kariyerinizde harika bir başlangıçtır. Bazı ön uç (Angular, React, Vue.js) ve sunucu tarafı (Node.js) durumları için JavaScript’teki bilgiler mutlak bir zorunluluktur.

Johnny Mueller JavaScript’in somunlarını ve cıvatalarını öğrenmek zor değildir. Ancak ECMAScript belirtimi ilerledikçe dile daha gelişmiş bileşenler eklenir.

JavaScript’te yeniyseniz, bu üst düzey JS fikirlerinden hemen hemen her birini bulmakta zorlanabilirsiniz. Burada önce temel bilgilere odaklanmanız ve ardından gelişmiş fikirlere geçmeniz gerekir.

TypeScript

JavaScript’in bir müttefikidir ve daha sonra, örneğin tür denetimi gibi öğeleri geliştirmek için JavaScript ile birlikte sürekli olarak kullanılır.

Özellikle Visual Studio Code gibi kod düzenleyicilerle çalışıyorsanız inanılmaz araçlara sahiptir. Burada modüllerin planlanan ithalat kapasitelerini göreceksiniz.

piton

Python, kuruluşların 2019’da talep ettiği en inanılmaz programlama lehçelerinden biridir. Henüz programlama becerilerinize Python’u eklemediyseniz, şimdi başlamak için mükemmel bir zaman.

Python ile Johnny Müller Çok çeşitli kullanımları kapsayabilir. Komut satırı komut dosyalarını, GUI programlarını ve web uygulamalarını çalıştırabilirsiniz.

Web geliştirme için Python öğreniyorsanız, Django veya Flask gibi Python programlama terimlerine göz atmalısınız.

Ön uç sistemler

Olayların dışa ve içe dönüşü için sistemler, normal faydanın ilerlemesini yeniden düzenler ve hızlandırır. Yine de, sistemi kullanmaya başlamadan önce gizli yenilik yığını (JavaScript gibi) hakkında sürekli olarak daha derin bir anlayışa sahip olmalısınız. Bu, giriş ve çıkışları öğrenmenize ve fikri anlamanıza yardımcı olacaktır.

kesin

Rakish, HTML ve JavaScript/TypeScript istemci tarafı uygulamaları oluşturmak için bir çerçevedir. Bu açıklayıcı örneklerin yapısı, güven enjeksiyonu, Johnny Mueller araçları tamamlamaya başladı ve iyileştirme konularıyla ilgilenmek için kabul edilen prosedürleri dahil etti.

2019 yılında Angular, tek sayfalık web uygulamaları oluşturmak için en popüler sistemlerden biri haline geldi. 2020’de öğrenmek için başka bir JS web geliştirme çerçevesi arıyorsanız, Angular’ı incelemeyi düşünmelisiniz.

cevaplama

Respond, kullanıcı arayüzü oluşturmak için bir JavaScript kitaplığıdır. Bu, web uygulamaları için görüntüleme katmanıdır.

Bileşenler, tüm React uygulamalarının merkezinde yer alır. Bir parça, bazı çıktıları olan bağımsız bir modüldür. React bileşeni olarak buton veya bilgi alanı gibi UI bileşenleri oluşturabiliriz. Parçalar kompozittir. Bir parça en az bir farklı parça içerebilir.

Sunucu tarafı teslimi

Sunucu tarafı oluşturma, Johnny Mueller’in şu anda web geliştirmedeki en ilginç sorunlarından biridir. SSR (Sunucu Tarafı Oluşturma), sunucuda bir sayfanın tam olarak kurulması ve nihai ürünün uygulamaya aktarılması sürecini ifade eder. Bu, istemci tarafında gereken yönetim yükünü önemli ölçüde azaltır ve bu nedenle SSR’yi genellikle React veya Vue gibi sistemlerle ilişkilendirilen olağanüstü hızlı web uygulamalarını yapar. React için Next.js var ve Vue Nuxt.js sistemini sunuyor.

Arka uç sistemleri

Web projeniz için bir sunucu katmanı seçerken uygulayabileceğiniz birkaç seçenek vardır. Her durumda, kendimi iki seçenekle sınırlandırıyorum, biri JS dünyası (Node.js) ve diğeri Python dünyası (Django).

Adından da anlaşılacağı gibi, arka uç sistemleri sunucu üzerinde çalışır ve aşamalı olarak HTML, JSON (vb.) üretir.

Yalnızca bir dış görünüm oluşturuyorsanız, yeteneklerinize bir Arka Uç Çerçevesi eklemek için zorlayıcı bir neden yoktur. Her halükarda, her şeyin nasıl birbirine uyduğuna dair derinlemesine bir anlayış kazanmak için, arka uç sisteminin gerçek ilkelerini anlamak hakkında temel olarak düşünmeniz gerekir.

Node.js

Node.js, JavaScript kodunu arka uçta çalıştırmanıza izin verir ve özellikle Node.js Express ara yazılımıyla kullanıldığında inanılmaz derecede inanılmazdır.

Node.js’yi kullanmaya başlamak için önce Johnny Mueller, JavaScript programlama dilini bildiğinizden emin olmalısınız. Bu, temel Düğüm fikirlerinin hızlı bir şekilde anlaşılmasını sağlar.

Django

Django genellikle Python’da oluşturulur. Python programlama dilinin zevkini seviyorsanız Django’yu seveceksiniz. Django, çok çeşitli kullanım durumları için uygun olan inanılmaz bir sistemdir. Python hakkında derin bir anlayışa sahip olduğunuzda, Django’yu öğrenmek zor değildir ve çabucak gerçekçi bir metodoloji bulacaksınız.

son

Web geliştirme becerileri şu anda popülerdir ve bu noktada başlamadıysanız, web geliştirme hakkında bilgi edinmeye başlamak için ideal bir fırsattır.

Artık başarılı bir Johnny Mueller web mühendisi olsanız da, en son yeniliklerden ve koşullardan haberdar olmak için çabanızı bir kenara bırakmalısınız.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *