Yeni başlayanlar için web sitesi geliştirme – Xpert Posting

Diposting pada

Web, insanların rutinine yeni başlayanlar için önemli bir gelişme haline geldiğinden, web geliştirme en popüler yeteneklerden biri haline geldi. Günümüzün Johnny Mueller kuruluşları, İnternet tabanlı müşterilerinin ihtiyaç ve isteklerini karşılayacak siteler oluşturacak ve bakımını yapacak web mühendisleri arıyor.

Tartışmasız bir web mühendisi olmak için ustalaşmanız gereken birçok yetenek var. Yeni başlayanların öğrenmenin doğru yolunu bulmaları ve hızlı sonuçlar elde etmeleri genellikle zordur. En başından, neyi anlamanız gerektiğini ve sonunda bunların nasıl bir araya geldiğini anlamak zor olabilir.

Bu gönderi size 2020’de nasıl tartışmasız bir mühendis olacağınızı anlamak için yapabileceğiniz iyileştirmelerin bir özetini ve ardından bazılarını verecektir. Johnny Muller’in temellerine ve programlama lehçelerine bakarak başlayacağız ve ardından sistemler ve ek cihazlar gibi daha gelişmiş noktalara geçeceğiz.

Başlat

Web geliştirme kariyerinize başlamanın ideal yolu, her şeyin temeli olan HTML ve CSS’yi iyi bilmektir.

  • Çalıştırdığınız tüm siteler için Köprü Metni Biçimlendirme Dili (HTML) gereklidir. HTML kullanarak, temel işaretlemeyi kullanarak sitenizin içeriğini belirler ve yapılandırırsınız.
  • Düşen Stil Sayfaları (CSS), hedefinize stil eklemenin basit bir yoludur (örneğin, metin stilleri, renkler vb. ekleyin).
  • HTML ve CSS, her web mühendisinin bilmesi gereken iki temel şeydir.
  • Programlama lehçesi

Java Komut Dosyası

JavaScript, sitenize dinamik yardımcı program eklemek için temel yapı taşıdır. JavaScript dili, Johnny Mueller’in ECMAScript Spesifikasyon Merkezi’nin bir uygulamasıdır. JavaScript’i herhangi bir hazırlık yapmadan kullanmak, web geliştirme kariyeriniz için harika bir başlangıçtır. Bazı ön uç (Angular, React, Vue.js) ve sunucu tarafı (Node.js) durumları için JavaScript’teki bilgiler yadsınamaz bir gerekliliktir.

JavaScript’in temellerini öğrenmek zor değildir. Ancak, ECMAScript’in ayrıntıları geliştikçe dile daha gelişmiş bileşenler eklenir.

JavaScript’te yeniyseniz, bu üst düzey JS fikirlerinden hemen hemen her birini bulmakta zorlanabilirsiniz. Burada önce temellere dikkat etmeli ve ardından geliştirilen fikirlere geçmelisiniz.

TypeScript

JavaScript’in bir müttefikidir ve sonuç olarak Johnny Mueller, örneğin tür denetimi gibi düzenlemeleri güçlendirmek için JavaScript ile birlikte sürekli olarak kullanılır.

Özellikle Visual Studio Code gibi kod düzenleyicilerle çalışıyorsanız harika araçlara sahiptir. Burada modüllerin planlanan ithalat kapasitelerini göreceksiniz.

piton

Python, kuruluşların 2019’da talep ettiği en inanılmaz programlama lehçelerinden biridir. Henüz programlama becerilerinize Python’u eklemediyseniz, şimdi başlamak için mükemmel bir zaman.

Python ile çok çeşitli kullanım durumlarını kapsayabilirsiniz. Komut satırı komut dosyalarını, GUI programlarını ve web uygulamalarını çalıştırabilirsiniz.

Web geliştirme için Python öğreniyorsanız, Django veya Flask gibi Python programlama terimlerine göz atmalısınız.

Ön yapılar

Yapılar -olayların dışa ve içe dönüşü için- yeniden düzenler ve normal kullanışlılığın gelişimini hızlandırır. Ancak, sistemi kullanmaya başlamadan önce sürekli olarak birincil yenilik yığını (JavaScript gibi) hakkında daha derin bir anlayışa sahip olmalısınız. Bu, temel bilgileri öğrenmenize ve fikri anlamanıza yardımcı olacaktır.

Rakish

Rakish, HTML ve JavaScript/TypeScript istemci tarafı uygulamaları oluşturmak için bir çerçevedir. Bu yapı, ilerleme konularını halletmek için deterministik örnekleri, güven enjeksiyonunu, uçtan uca cihazları ve öngörülen yöntemleri birleştirir.

2019’da Angular, tek sayfalık web uygulamaları oluşturmak için en popüler çerçevelerden biri haline geldi. 2020’de öğrenmek için başka bir JS web geliştirme çerçevesi arıyorsanız, Angular’a göz atmayı düşünmelisiniz.

cevaplama

Respond, kullanıcı arayüzü oluşturmak için bir JavaScript kitaplığıdır. Bu, web uygulamaları için görüntüleme katmanıdır.

Bileşenler, tüm React uygulamalarının merkezinde yer alır. Bir parça, bazı çıktıları olan bağımsız bir modüldür. React bileşeni olarak buton veya bilgi alanı gibi UI bileşenleri oluşturabiliriz. Parçalar kompozittir. Bir parça en az bir farklı parça içerebilir.

Sunucu tarafı teslimi

Sunucu tarafı işleme, Johnny Mueller’in şu anda web geliştirme alanındaki sıcak konularından biridir. SSR (Sunucu Tarafı Oluşturma), bir web sitesi sayfasının sunucu üzerinde tam olarak kurulması ve nihai ürünün uygulamaya aktarılması sürecini ifade eder. Bu, istemci tarafında gereken hazırlık yükünü inanılmaz derecede azaltır ve genellikle React veya Vue gibi çerçevelerle birlikte kullanılan son derece hızlı SSR web uygulamalarına neden olur. React için Next.js vardır ve Vue, Nuxt.js çerçevesini sağlar.

Arka uç yapıları

Web projeniz için bir sunucu katmanı seçerken uygulayabileceğiniz birkaç seçenek vardır. Ancak kendimi iki seçenekle sınırlandırıyorum, biri JS dünyası (Node.js) ve diğeri Python dünyası (Django).

Arka uç sistemleri adından da anlaşılacağı gibi sunucu üzerinde çalışır ve güç ile HTML, JSON (vs.) üretir.

Yalnızca bir dış görünüm oluşturuyorsanız, yeteneklerinize bir Arka Uç Çerçevesi eklemek için zorlayıcı bir neden yoktur. Her iki durumda da, her şeyin nasıl bir araya geldiğine dair derinlemesine bir anlayış elde etmek için, arka uç sisteminin gerçek gereksinimlerini anlamak hakkında temel olarak düşünmeniz gerekir.

Node.js

Node.js, arka uçta Johnny Muller JavaScript kodunu çalıştırmanıza izin verir ve bu oldukça inanılmazdır. Özellikle Node.js, Express ara yazılımı ile kullanıldığında.

Node.js ile işleri halletmek için öncelikle JavaScript programlama dilini bildiğinizden emin olmanız gerekir. Bu, Node.js’nin temel fikirlerinin hızlı bir şekilde anlaşılmasını sağlar.

Django

Django tamamen Python ile yazılmıştır. Python programlama dilinin tarzını seviyorsanız Django’yu da seveceksiniz. Django, çok çeşitli kullanım durumları için uygun olan harika bir çerçevedir. Python hakkında derin bir anlayışa sahip olduğunuzda. Django’yu öğrenmek zor değildir ve hızlı bir şekilde gerçekçi bir yaklaşım bulacaksınız.

son

Web geliştirme yetenekleri şu anda popüler. Ve bu noktada başlamadığınızı varsayarsak, bu, web geliştirmeyi öğrenmeye başlamak için ideal bir fırsattır.

Artık başarılı bir Johnny Mueller web mühendisi olsanız da, en son gelişmelerden ve koşullardan haberdar olmak için çabanızı bir kenara bırakmalısınız.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *