Yerel SEO için Google incelemeleri

Diposting pada

Yerel SEO için Google incelemeleri, yerel SEO söz konusu olduğunda önemli bir faktördür. Google bu incelemeleri not alır ve arama motoru sonuç sayfalarınızda (SERP’ler) görüntüler. Ama ya yeterince bulamazsanız? Ya yapmazlarsa? Yerel SEO İçin Google İncelemeleri, işletmelere Google’ın inceleme izleme yazılımını nasıl kullanacaklarını öğreterek, bu yerel incelemelerden daha fazlasını sayfalarında almaları için bir yol sağlar.

Yerel SEO için Google İncelemeleri nelerdir?

Google incelemeleri, işletmelerin çevrimiçi varlıklarını geliştirmelerine yardımcı olabileceğinden, yerel SEO’nun önemli bir parçasıdır. Ayrıca potansiyel müşteriler ve trafik oluşturmak için de kullanılabilirler.

Yerel SEO için Google İncelemelerini kullanma hakkında bilmeniz gereken beş şey:

1. İncelemeleri kullanmak için bir Google My Business hesabınızın olması gerekir. Eğer bir tane yoksa, burada bir tane oluşturabilirsiniz.

2. İnceleme içeriği orijinal ve işletmenizle alakalı olmalıdır.

3. Google My Business sayfanızda sayfa başına en az 5-10 yorumunuz olmalıdır.

4. Haftada en az bir kez yeni yorumlar göndermelisiniz.

5. İnceleme başlıklarınızda ve gövde metninizde anahtar kelimeler kullanarak inceleme içeriğinizle belirli demografik özellikleri hedefleyebilirsiniz.

Dijital dünyadaki işletme konumunuzu geliştirmek istiyorsanız, bunun en hızlı ve etkili yollarından biri Google incelemeleri satın almaktır. Olumlu yorumların sayısını artırmak, yeni müşteriler çekmenize ve arama sonuçlarındaki sıralamanızı iyileştirmenize yardımcı olabilir.

Ancak Google incelemeleri satın almaya başlamadan önce birkaç şeyi anlamak önemlidir. İlk olarak, yalnızca saygın kaynaklardan incelemeler satın alın. Google yakalanırsa işinize zarar verebilecek sahte yorumlar satan birçok şirket var.

Yerel SEO hakkında bilmeniz gerekenler

Çevrimiçi görünürlüğünüzü ve trafiğinizi geliştirmek istiyorsanız, yerel SEO’yu düşünmelisiniz. Ve Google’a göre incelemeler, bir işletmenin arama sonuçlarında sıralamasında en önemli faktörlerden biridir.

Peki, Google incelemelerinin yerel SEO ile ne ilgisi var? Aslında biraz! Aslında, incelemeler, işletmenizin bölgenizle ilgili belirli anahtar kelimeler için yerel arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olabilir. Ayrıca, genel çevrimiçi güvenilirliğinizi artırmanıza yardımcı olabilirler.

Ancak yerel SEO’ya nasıl başlarsınız? Ve daha da önemlisi, işletmenizin olması gerektiği gibi sıralamada olmadığını fark ederseniz ne yapmalısınız? İşte bazı ipuçları:

1. Web sitenizin yerel arama için optimize edildiğinden emin olun. Bu, web sitenizin tüm sayfalarının doğru biçimlendirildiğinden ve resimlerin ve içeriğin bölgenizle alakalı olduğundan emin olmayı içerir.

2. Web sitenizde ve sosyal medya profillerinizde yerelleştirilmiş içerik kullanın. Bu, bölgenize özgü etkinlikler, işletmeler, hizmetler ve diğer konular hakkında yazmak anlamına gelir. Ayrıca içeriğiniz boyunca (ve hatta yazı başlıklarınızda bile) bölgesel anahtar kelimeler kullanmak anlamına gelir.

3. Düzenli olarak yeni içerik yayınlayın.

Yeni başladığımızda neden derecelendirmelere odaklanmak daha iyi olabilir?

İşletmeniz yeni başlıyorsa, yerel SEO söz konusu olduğunda sıralamalardan ziyade incelemelere odaklanmak daha iyi bir fikir olabilir. Yerel aramalarda sıralama söz konusu olduğunda, incelemeler en önemli faktördür ve aynı zamanda iyileştirilmesi en kolay faktördür. Yeni başladığınızda incelemelerin derecelendirmelerden daha önemli olmasının dört nedeni şunlardır:

1. İncelemeler daha kalıcıdır

İnsanlar çevrimiçi işletme ararken, genellikle bir tavsiye ararlar. Başkalarının iş hakkında ne düşündüğünü bilmek isterler ve genellikle bu işle ilgili olumlu deneyimlere sahip olanların tavsiyelerine uyarlar. Bu, özellikle işletme yeniyse veya benzersiz bir ürün veya hizmete sahipse geçerlidir.

Sıralamalar, belirli bir anahtar kelimenin veya ifadenin herhangi bir zamanda ne kadar popüler olduğuna bağlı olarak hızla değişebilir, ancak işletme taşınsa veya sahiplerini değiştirse bile incelemeler aynı kalacaktır. Bu, incelemeleri potansiyel müşterilerle güven oluşturmanın bir yolu olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir.

2. İncelemeler işletme satışlarınızı etkileyebilir

İncelemelere sahip olmanın ana faydalarından biri, işletmenizin satışlarını etkileyebilmeleridir. Müşteriler iyi yorumları okuduklarında, işletmenizi daha az yoruma sahip olana tercih etme olasılıkları daha yüksektir.

İncelemelerin avantajları ve dezavantajları

Google incelemeleri, yerel SEO için harika bir araçtır. Web sitenizin görünürlüğünü ve Google arama sonuçlarındaki sıralamasını iyileştirmeye yardımcı olabilirler. Bununla birlikte, incelemeler kötü yapılırsa olumsuz bir ilgi kaynağı da olabilir. Yerel SEO için incelemeleri kullanmanın artılarına ve eksilerine bir göz atın. savunucular

– İncelemeler, web sitenizin Google arama sonuçlarındaki görünürlüğünü ve sıralamasını iyileştirmeye yardımcı olabilir.
– İyi yapılırsa, olumlu bir ilgi kaynağı olabilirler.
– İncelemeler, potansiyel müşterilerle güven oluşturmanıza yardımcı olabilir.
-Müşteri tabanınız hakkında değerli bilgiler toplamanıza yardımcı olabilirler. olumsuz

– İncelemeler, kötü yapılırsa olumsuz bir ilgi kaynağı olabilir.
Yorumlar, bildirimde bulunulmaksızın Google tarafından kaldırılabilir veya değiştirilebilir.
Yorumlar izinsiz kopyalanabilir veya çalınabilir.

Bölgenizde en çok incelemeyi nasıl alıyorsunuz?

Google’dan inceleme almak, yerel SEO’nuzu geliştirmenin en iyi yollarından biridir. ReviewMeta tarafından yapılan bir araştırmaya göre, beş veya daha fazla incelemeye sahip işletmelerin, kategorilerinde ilk üçe girme olasılığı, sıfır incelemeye sahip işletmelere göre %28 daha fazladır. Başka bir deyişle, işletmenizin gelişmesini istiyorsanız, mümkün olduğunca çok Google incelemesi almak önemlidir.

Google’dan olumlu yorumlar alma şansınızı artırmak için yapabileceğiniz birkaç şey var:

1. Web siteniz genelinde anahtar kelimeler kullanın. Bu, yalnızca arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) daha iyi sıralamanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda müşterileri ve potansiyel müşterileri geri bildirim sağlamaya teşvik eder.

2. İşletmenizi sosyal medya sitelerinde tanıtın. Bu, ağızdan ağza pazarlamaya başlamanın çok etkili bir yoludur ve ayrıca müşterilerin ve potansiyel müşterilerin doğrudan sayfanıza puan ve inceleme bırakmasına olanak tanır.

3. Web sitenizin güncel olduğundan ve profesyonel göründüğünden emin olun. Bu, rekabette öne çıkmanıza yardımcı olacak ve insanların işletmenizi çevrimiçi olarak bulmasını ve incelemesini kolaylaştıracaktır.

Sonuç

İşinizi çevrimiçi olarak başlatmak istediğinizde, size sunulan tüm kaynaklardan yararlanmanız çok önemlidir. Bu kaynaklardan biri de Google incelemeleridir. Yerel SEO uzmanlarının Google incelemeleri hakkında ne düşündüğünü okuyarak ve anlayarak, işletmenizi arama motoru sıralaması başarısı için daha iyi konumlandırabilirsiniz. İşletmeniz için Google incelemeleri toplamaya başladığınızda şu noktaları aklınızda bulundurun:
-Müşterilerinizin hizmetinizin adil bir şekilde temsil edilmesini sağlamak için olumsuz incelemelerin yanı sıra olumlu incelemeler de topladığınızdan emin olun.
-Müşteri şikayetlerine veya incelemeler yoluyla sorulan sorulara derhal yanıt verdiğinizden emin olun. Bu, müşterilerinizin memnuniyetini önemsediğinizi ve tekrar tekrar gelmelerini istediğinizi göstermenize yardımcı olacaktır.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *