Arama motoru optimizasyonu, bir web sitesine trafik çekmek için tasarlanmış bir pazarlama stratejisidir. Bu durumda, belirli bir web sitesini hedeflemek, arama motoru sonuçlarının en üstünde yer alır. Günümüzde birçok SEO yöntemi profesyoneller tarafından kullanılmaktadır ve hepsi doğru araçları gerektirir. Web siteniz için kendi başınıza bir SEO kampanyası yapmayı düşünüyorsanız, size yardımcı olacak doğru araçları seçebilmeniz için farklı yöntemlere aşina olmanız gerekir. Öncelikle, işletmenizin tüketicilere nasıl pazarlanmasını istediğinize ve hedef pazarınızın kim olacağına karar vermelisiniz.

Yerel SEO pazarlaması nedir?

Çevrimiçi bir başlangıç ​​​​şirketiniz varsa, uluslararası hale gelmeden önce şirketinizi yerel olarak kurmayı düşünebilirsiniz. Bu şekilde, görevler ve sorumluluklar arasında boğulmak yerine çevrimiçi bir iş yürütmenin iplerini öğrenebilirsiniz. Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi tanıtmak için bazı yerel SEO pazarlaması yapmanız gerekir.

Yerel SEO pazarlaması, tam bir SEO kampanyası kadar karmaşık ve pahalı değildir. Görüyorsunuz, web sitenizi küresel bir platformda başlatmak, hedef pazarınız hakkında çok fazla araştırma gerektiriyor. Bu yüzden daha gelişmiş araçlara ve ek kaynaklara ihtiyacınız olacak. Ancak yine de farklı yerel SEO pazarlama stratejileri türleri hakkında bilgi edinmeniz ve hedef pazarınızın ne istediğini ve ihtiyaçlarını anlamak için yeterli araştırma yapmanız gerektiğini unutmayın. Bu, sitenizin içeriğini ve işletmeniz için en iyi SEO uygulamasını belirlemenize yardımcı olacaktır.

Yerel SEO pazarlamasını incelemek ve araştırma yapmak için zamanınız veya enerjiniz yoksa, bir SEO uzmanı tutmalısınız. Hizmetleri için ödeme yapmanız gerekiyor. Ancak asıl avantaj, yerel pazarda tam potansiyelinize ulaşabilecek olmanızdır. Ayrıca, şirketinizin web sitesi en baştan optimize edildiğinde daha hızlı bir yatırım getirisi bekleyebilirsiniz.

Yerel SEO pazarlamasının önemi

Yalnızca yerel pazarla ilgilenirken neden web sitenizi arama motorları için optimize etmelisiniz? Çevrimiçi bir iş kurmak, fiziksel bir iş kurmaktan çok farklıdır. Açıkçası, fiziksel kuruluşlar daha az pazarlama gerektirir, çünkü bu tür bir iş, özellikle önemli bir konumda yer aldığında kolayca fark edilir. İkincisi, eğer mutlu müşteriler hizmetten memnun kalırlarsa, bir tuğla ve harç dükkanından bahsedebilirler.

Buna karşılık, İnternet’in geniş dünyasında bir çevrimiçi mağaza var ve burada yeterli müşteri oluşana kadar kimsenin bundan haberi yok. Ayrıca, URL’leri hatırlamak zordur, bu nedenle önceki müşteriler belirli bir şirketi önerse bile. Adresi gerçekten hatırlama ihtimalleri çok küçük. Yerel SEO pazarlaması bu riski ortadan kaldırır çünkü banner reklamlar, özellikli makaleler ve basın bültenleri, tanıtılan siteye işaret eden geri bağlantılara sahiptir. Bu bağlantılara ne kadar çok kişi tıklarsa, site arama motoru sonuçlarında o kadar üst sıralarda yer alır.

Ek olarak, yerel SEO pazarlaması, sitenize yönelik kitleyi avantajınıza göre daraltır. Potansiyel bir müşterinin arama motorunun arama çubuğuna işletmenizin bulunduğu yeri yazması birileri için güven verici olabilir. Siteniz, algoritmaların sitenizi bu nişin bir parçası olarak tanımasına izin verecek şekilde optimize edildiğinden sonuçlarda listelenir. Ayrıca yerel SEO pazarlaması, işletmenizi her zaman yerel arama motoru sonuçlarının en üstünde tutmanıza olanak tanır. Çünkü izlemeniz gereken diğer şirketlerin listesi, şirketinizle doğrudan rekabet halinde olan şirketlerle sınırlı olacaktır.

Yerel bir SEO şirketi nasıl seçilir

Yerel SEO pazarlama kampanyanızı yönetmek için profesyonel bir ekip kiralamaya karar verdiyseniz. Çalışmak için en iyi şirketi bulmanız gerekiyor. Bir arama motoru kullanarak, kontrol etmeye değer şirketlerin bir listesini bulabilirsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok şirket olmasına rağmen, hangisini işe alacağınıza karar vermek biraz kafa karıştırıcı olabilir. Böyle bir duruma düşmemek için nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Ayrıca, restoranınız için nasıl bir pazarlama stratejisi oluşturacağınızı okuyun.

İşe almayı düşündüğünüz şirketin etik olmayan SEO uygulamaları kullanmadığından emin olmanız çok önemlidir. Etik olmayan SEO yöntemlerini kullanmak kısa sürede olumlu sonuçlar getirebilir. Ancak arama motoru algoritmaları bir anormallik tespit ettiğinde web siteniz yasaklanma riskiyle karşı karşıyadır. Hemen hemen tüm SEO şirketleri hangi yöntemleri kullanacaklarını size söyleyecektir. Ancak web sitenizi anında arama motoru sonuçlarının en üstüne çıkarmayı vaat edenlere dikkat edin. Beyaz şapka SEO stratejilerini kullanan sitenizin arama motorlarında ilk sayfada çıkması birkaç hafta sürebilir. Ancak önemli gelişmeler olacaktır.

Bundan sonra, oranlarına ve paketlerine bakmalısınız. Birkaç yerel SEO pazarlama şirketi, müşterilerine yeni çevrimiçi işletmeler için şiddetle tavsiye edilen özelleştirilmiş paketler sunar. Bir tasarımcıyı işe almadan önce portföylerine bakın. Seçtiğiniz şirketin, ne yaptıklarını bildiklerinden emin olmak için web sitelerini sizinkine benzer işletmeler için optimize etme deneyimine sahip olup olmadığını kontrol edin. Bu şekilde, ne yapacaklarını zaten bildikleri için olası bir planı tartışmak için daha az zaman harcarlar.

birini işe alarak çok fazla zaman ve enerji tasarrufu yapacaksınız. Yerel SEO Leicester İş operasyonlarınızı geliştirmek için kullanabileceğiniz pazarlama şirketi. Ek olarak, trafik en kısa sürede sitenize akacağından bu daha iyi bir yatırım getirisi sağlar. Kazançlar en kısa sürede başlayacaktır. Bu, küresel ölçekte genişlemeyi beklediğinizden daha erken düşünmenizi sağlar.

Bagikan:

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan.