YouTube SEO paketleri

Diposting pada

Sadece on yıl önce, gelen pazarlama fikri yepyeniydi. Pazarlamacılar, çok fazla içerik yayınlamanın yeterli olmadığını çabucak anladılar. İçerik yüksek kalitede olmalı ve arama motorları tarafından mümkün olduğunca keşfedilebilecek şekilde optimize edilmelidir.

Geçmişte YouTube SEO paketleri aracılığıyla gönderilen içeriklerin çoğu sadece yazılı kelimelerden oluşuyordu. Ancak, artık durum böyle değil.

Podcast’ler, görsel varlıklar ve videolar gibi medyalara ek olarak bloglar ve e-kitaplar gibi metin içeriği, günümüzün kapsamlı içerik stratejilerinin içinde yer alan unsurlardır.

1. Sonuçlar sayfasının bağlantısına videonuz için özel bir küçük resim yerleştirin.

Ziyaretçiler, videonuz oynatılırken video sonuçları listesinde gezindiklerinde, video küçük resminizin ana resmini görürler. Bu küçük resim, videonun başlığıyla birlikte izleyiciye videonun içeriği hakkında bir mesaj gönderir. Sonuç olarak, videonuzun aldığı tıklama ve görüntüleme sayısını etkileme potansiyeline sahiptir.

Her zaman YouTube’un sağladığı önceden oluşturulmuş küçük resimlerden birini kullanabilseniz de, bunun yerine kendi küçük resminizi yayınlamanızı kesinlikle öneririz. İçerik Oluşturucu Akademisi, “YouTube’daki en iyi performans gösteren videoların %90’ının özel küçük resimlere sahip olduğunu” iddia ediyor ve 1280 x 720 piksel çözünürlüğe sahip (16:9 en boy oranını temsil eden) ve 2 MB veya . Daha az sıklıkla jpg, gif, bmp veya png dosya türü olarak kaydedilirler. Bu ilkeleri izlerseniz, küçük resminizin çeşitli farklı görüntüleme platformlarında aynı yüksek kalitede görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Özel bir küçük resim göndermek için YouTube hesabınızın doğrulanması gereken gereksinimlerin farkında olmanız önemlidir. Bunu youtube.com/verify adresine gidip orada verilen talimatları izleyerek yapabilirsiniz.

2. Videoya altyazı eklemek için bir SRT dosyası kullanın.

Şimdiye kadar tartıştığımız diğer dillerin çoğuyla birlikte altyazıları kullanmak, önemli anahtar kelimeleri vurgulayarak YouTube’da arama optimizasyonunu iyileştirme potansiyeline sahiptir.

Videonuza alt yazı veya alt yazı eklemek için önce uygun metin dökümünü veya zaman ayarlı alt yazıları içeren bir dosya sağlamalısınız. Ayrıca, önceki videoyla otomatik olarak senkronize olması için bir videonun başlığını anında ekleyebilirsiniz.

Altyazı eklemek için benzer bir işlem kullanılır. Ancak, görüntülenen toplam metin miktarını kontrol etme seçeneğiniz vardır. Video yöneticinize gidin ve bunlardan birine erişmek için “Video Yöneticisi” altındaki açılır menüden “Videolar”ı seçin. Altyazı eklemek istediğiniz videoyu bulun ve ardından Düzenle düğmesinin yanındaki açılır oku tıklayın. Bundan sonra, menüden “Altyazılar/CC” seçeneğini seçin. Bundan sonra, altyazı veya altyazı ekleme seçeneği sunulur.

3. YouTube kanalınızı izleyen kişi sayısını artırmak için videolarınıza kartlar ve bitiş ekranları eklemelisiniz.

kartlar

Hiç bir video izleyip sağ üst köşesinde ortasında “ben” olan ince beyaz bir daire veya kanala abone olmanızı isteyen ince bir metin şeridi gördünüz mü? İçerik Oluşturucu Akademisi’ne göre kartlar, “masaüstünde ve mobil cihazlarda görünen, markanızı ve kanalınızdaki diğer videoları tanıtmak için ayarlayabileceğiniz önceden biçimlendirilmiş reklamlardır.” Kartlar, markanızı ve kanalınızda barındırılan diğer videoları tanıtmak için kullanılabilir.

Altı farklı video kartı türü vardır ve bir videoda bunlardan beş tane bulunabilir.

  • İzleyicileri izleyerek başka bir TV istasyonuna götüren kanal kartları.
  • ABD’deki hayır kurumlarını amaçları için daha fazla para toplamaya teşvik eden bağış kartları.
  • İzleyicilerinizden “Hayran Bağışları” olarak bilinen bir strateji kullanarak video içeriğinizin oluşturulmasına katkıda bulunmalarını isteyebilirsiniz.
  • Okuyucuları harici bir siteye, yetkili bir kitle fonlaması platformuna veya yetkili bir satış platformuna bağlayan bağlantı kartları. Bu kartlar ayrıca okuyucuları yetkili bir satış platformuna bağlayabilir.
  • İzleyicilere soru soran ve soruyu nasıl hissettiklerini oylamalarına izin veren anket kartları cevaplanmalıdır.
  • YouTube’daki bağlantılı video veya oynatma listesiyle karşılaştırılabilir içeriğe bağlantı veren video veya oynatma listesi kartları.

Sonunda gösterilecek

Bitiş ekranları, video tamamlanana kadar görünmemeleri ve daha yüksek düzeyde grafik ayrıntıya sahip olmaları dışında kartlarda sağlananlara benzer bilgiler sağlar.

Açılış sayfaları oluşturmaya yönelik birkaç ayrıntılı talimat vardır ve bu talimatlar, bunları oluşturmak istediğiniz platform türüne ve YouTube’un bu sayfalar için izin verdiği farklı içerik türlerine göre değişir. Bu yayında Google, web sitenizi bu değişkenlerin her biri için ayrı ayrı nasıl optimize edeceğinizi gösterir.

YouTube’un genel kullanıcı deneyimini iyileştirmek için her zaman açılış sayfalarını test ettiğini unutmamak önemlidir. Bu nedenle, “son sayfanız belirttiğiniz şekilde farklı konumlarda görüntülenemeyebilir”. Kartların mı yoksa uç plakaların mı kullanılacağına karar verirken bu faktörler dikkate alınmalıdır.

Bu ölçümlerin karmaşık ve zaman alıcı gibi görünse de, insanların TV’lerinde YouTube videolarını izlemek için harcadıkları sürenin yalnızca geçen yıl iki katından fazla arttığını hatırlamak önemlidir. YouTube’da potansiyel bir kitle var ve içeriğinizi platform için optimize etmek, bulunma olasılığını artırır.

Yukarıda açıklanan SEO taktiklerinin çoğu, doğru anahtar kelimeleri seçme ve videonuzu pazarlama yeteneğinize bağlıdır. Ayrıca, bu önerilerin tümü yalnızca YouTube kullanılarak uygulanamaz. Paranızın karşılığını en iyi şekilde almak istiyorsanız, aşağıda sağlanan araçlardan birini kullanarak videonuzu arama için optimize etmeyi düşünmelisiniz.

Devamını oku: Tıkla

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *